Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Anayasa teklifi ile neler değişiyor?

 
  
 
     
Anayasa teklifi ile neler değişiyor?

Eğitim İş İzmir 4 Nolu (Yükseköğretim) Şubesi Bilgilendirme Toplantısı düzenledi

Eğitim İş İzmir 4 No’lu Şube(Yükseköğretim Şubesi)’de İzmir Barosu tarafından ‘’Yeni Anayasa Teklifi İle Neler Değişiyor’’ konulu eğitim semineri düzenlendi.Sunumu İzmir Barosu Sekreteri Avukat Atalay Aksay ve Eğitim İş Yükseköğretim Avukatı Ozan Karakaya tarafından yapıldı.

Şube Başkanı Haşim Karaman açılış konuşmasında 16 Nisan’da yapılacak referandamun dünyanın sonu olmadığını fakat sonuçlarının Türkiye’nin geleceği hakkında çok önemli olduğunu belirtti.Anayasa Değişikliği ile neler yapılmak istendiğini anlamak için bu seminerin düzenlendiğini belirtti.

Sunumu yapan Avukatlar; Referandumun kabulu halinde TBMM Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birlikte ve 5 yılda bir yapılacağı,  Bakanlar ve Bakanlar Kurulunun meclis tarafından denetlenmesinin mümkün olamayacağını, Cumhurbaşkanının halk tarafından doğrudan seçileceğini, Cumhurbaşkanın partili olabileceği nedeniyle tarafsızlığını yitireceğini, Cumhurbaşkanının sayısı belli olmayan birden fazla yardımcısını ve Bakanları meclis dışından atayabileceğini, Cumhurbaşkanının Kararnameler düzenleyebileceğini, Cumhurbaşkanının herhangi bir suç işlemesi durumunda Meclisin 2/3 çoğunluğu sağlanmadan yargılanmasının imkansızlaştığını, Yardımcılarının yokluğu halinde Cumhurbaşkanlığına vekalet edebileceğini, Başbakanlığın olmayacağını, Cumhurbaşkanının gerek gördüğü zaman Olağanüstü Hal İlan edebileceğini, Kanun Hükmünde Kararname çıkarabileceğini, Askeri mahkemelerin kurulamayacağını, Anayasa mahkemesi, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin çoğunluğunu Cumhurbaşkanı tarafından seçileceğini belirttiler.

İzmir’de 4000 kişiye bu sunumun yapılmasının planlandığını belirten İzmir Barosu Sekreteri Atalay Aksay katılımcılara sertifika vereceklerini belirterek 001 numaralı ilk sertifikayı Eğitim İş İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Haşim Karaman’a verdi.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim