Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Buca’da Dernek ve Sendikalar Başkanlığa Hayır Dediler!

 
  
 
     
Buca’da Dernek ve Sendikalar Başkanlığa Hayır Dediler!

Kendilerini ‘’Buca Cumhuriyet Birlikteliği’’ olarak adlandıran Atatürkçü Düşünce Derneği Buca Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Buca Şubesi, Buca Kent Konseyi, Eğitim İş İzmir 4 No’lu Şube (Yükseköğretim Şubesi), Eğitim İş Buca Şubesi yönetici ve üyeleri Şirinyer sevgi yolu girişinde, çok sayıda Bucalı’nın da katıldığı Basın açıklaması düzenledi.Başkanlığa Hayır, Cumhuriyetimize Sahip Çıkıyoruz dediler.

Eğitim İş İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Haşim Karaman’ın açış konuşmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Buca Şubesi Başkanı Nuri Aracagök Grup adına Basın açıklamasını okudu.Aracagök Başkanlık sisteminin rejim değişikliği olduğunu, iç cepheyi bölecek bir durum olduğunu belirtti.Doksan yıl önce Atatürk ve silah arkadaşları tarafından saraydan alınıp halkımıza verilen Egemenliğin tekrar saraya bir  adamın eline verileceğini, bunun karşı devrim olduğunu söyledi.Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığımız güçle tüm demokratik yolları kullanarak Başkanlık Sistemine HAYIR diyeceklerini, Cumhuriyet’e sahip çıkacaklarını belirtti.

Basın açıklamasına katılan Buca Belediye Başkanı Murat Işık; Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere teslim ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk Türkiye’si olarak kalması için mücadele edeceklerini, Anayasa değişikliğine HAYIR diyeceklerini belirtti.

Basın açıklamasından  sonra Şirinyer Sevgi yolunda Esnafa ve vatandaşlara basın açıklaması metni dağıtıldı.Grup Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşımızı okudular.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Facebook Twitter

 

Gündem

Dünyaca ünlü plajda kasırga

Dünyaca ünlü plajda kasırga


Şortlu kadına saldırı davasında son karar

Şortlu kadına saldırı davasında son karar 

Gündem Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim