Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı

 
  
 
     
Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı

İZMİR-Buca Hüseyin Avni Ateşoğlu İlkokulu Geleceğin Işık Saçan Okulları isimli Erasmus+ KA1 projesi ile kendini yeniliyor, geliştiriyor ve geleceğe hazırlanıyor.

Proje 2015 Erasmus Teklif Çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansına sunulmuş olup 2015 yılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmıştır.

Projenin amacı okulda görev yapan öğretmenlerin okulda yaşadıkları güçlüklerin Avrupa'da aldıkları eğitimler ve okullarda yaptıkları gözlemler sayesinde üstesinden gelmektir. Ayrıca öğretmenlerin görev yaptıkları okulları her anlamda iyi seviyeye çıkarmak ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlamak amaçlanmıştır.

Proje kapsamında okul öğretmenleri İngiltere'nin Londra kentinde "Yaratıcı Düşünceyi Geliştirme", Çek Cumhuriyeti'nin Prag kentinde "İnsan Kaynakları Yönetimi" ve "Erken Okul Terkleri-Okul Başarısızlığı" kurslarını almış, İspanya'nın Barcelona, Polonya'nın Krakow ve Norveç'in Oslo kentlerinde okul gözlemi yapmıştır.

Alınan eğitimler ve okul gözlemleri sonrasında okulda ve aynı ilçede çalışan isteyen gönüllü öğretmenlerle bilgilendirme seminerleri düzenlenmiş ve doküman/materyal paylaşımı yapılmıştır. Ayrıca projenin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında web sayfası, facebook sayfası/grubu, video/broşür çalışmaları, okul bilgilendirme panosu oluşturulmuş ve sürekli güncellenmiştir.

Projemize ait detaylı bilgilere arama motorlarında "Geleceğin Işık Saçan Okulları" olarak taratarak ulaşabilirsiniz.

guncelegitim.com

Facebook Twitter

 

Eğitim

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli


Zordur 1. Sınıf öğretmenliği...

Zordur 1. Sınıf öğretmenliği... 

Eğitim Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim