Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Foto Safari’de Ödül Zamanı

 
  
 
     
Foto Safari’de Ödül Zamanı

Tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanlarından olan İzmir Kuş Cenneti foto safari yarışmasına 130 eser katıldı. 130 fotoğraf arasından ilk 3 derece ile 7 mansiyon ve 15 sergilenmeye değer eserler belirledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Kuş Cenneti’ni tanıtmak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenlediği “Ulusal Foto Safari” fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerini törenle aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar İzmir Şube Müdürlüğü (DKMP) ile İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) işbirliğinde düzenlenen “Kuşlar ve Memeliler” konulu ulusal foto safari yarışması ödülleri törenle sahiplerini buldu. Birinci eserin sahibi Selma Kılıçaslan'a ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyesi Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız Devran, ikinci eser sahibi Oğuz Altun'a ödülünü Doğa Koruma ve Milli Parklar Sulak Alan Şube Müdürü Mehmet Uzuner, üçüncü eserin sahibi Turgut Ege'ye ise İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Birlik Müdürü Dr. Tamer Seyis verdi. Birincilik karabatak ile pelikana Değerlendirme sonucunda “Karabatak ve Pelikan” fotoğrafıyla Selma Kılıçarslan birinci, “Flamingo” fotoğrafıyla Oğuz Altun ikinci, “Maskeli Ötleğen” fotoğrafıyla da Turgut Ege üçüncü oldu. Çağlar Güngör, Kumral Kepkep, Osman Can Altan, Cahit Ağcal, Ertan Daş, Özkan Özmen ve Uğur Yavuz mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Saygın Karayavuz, Selami Oral, Derviş Önder Kahraman, Mahmut Serdar Alakuş, Yılmaz Kalpalp, Mehmet Akif Gökyokuş, Osman Can Altan, Ertan Daş, Bora Şahin, Serkan Eğrilmez, Özkan Özmen,Uğur Yavuz ve Hasan Akay’ın fotoğrafları ise sergilenmeye değer bulundu. Eserlerin 26 Aralık Pazartesi gününe kadar Konak Pier AVM’de sergileneceği bildirildi. 130 eser katıldı Tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanlarından olan İzmir Kuş Cenneti foto safari yarışmasına 130 eser katıldı. 130 fotoğraf arasından ilk 3 derece ile 7 mansiyon ve 15 sergilenmeye değer eserler belirledi. Yarışmanın jüri üyeleri ise Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Okyay Bulut, Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Serhat Tigrel, Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Dr. Zafer Kurnuç, Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Ömer Furtun, Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Ömer Necipoğlu, Yaban Hayatı Gözlemcisi-Doğa Fotoğrafçısı Dr. Bülent Öztürk, DKMP İzmir Şube Müdürlüğü Mühendisi Murat Aslanapa ve Birlik Müdürü Dr. Tamer Seyis ile İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı H.G& ouml;kha n Özdemir, Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Koruma Biyologu Yrd. Doç. Dr. Ortaç Onmuş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Tanıtım Fotoğrafçısı Emirali Kokal.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim