Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Saadet Öğretmen’den İzmir’e 1 Aralık çağrısı

 
  
 
     
Saadet Öğretmen’den İzmir’e 1 Aralık çağrısı

Menderes ilçesinde yaşanan ve ülkeyi sarsan istismar dehşetini ortaya çıkaran Öğretmen Saadet Özkan’dan İzmir’e 1 Aralık’taki duruşmada çocuklara sahip çıkma çağrısı geldi.

İzmir'in Menderes İlçesi'nde, 2 yıl önce yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencisine 'cinsel içerikli film izlettiği' ve 'istismarda bulunduğu' iddiasıyla hakkında 102 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan, 22 yıl aynı okulda görev yapan emekli müdür öğretmen 66 yaşındaki Adil Ş. 28 Haziran’da tutuklandığı duruşmanın ardından bir kez daha hakim karşısına çıkacak.

Bayraklı Adliyesi’nde 1 Aralık günü görülecek duruşma öncesi ülkeyi sarsan istismar dehşetini ortaya çıkaran ve verdiği onur mücadelesiyle Türkiye’nin gönlünde taht kuran Öğretmen Saadet Özkan’dan açıklama geldi.

Saadet Öğretmen tüm İzmir’i çocuklara sahip çıkmaya davet etti.

İŞTE O AÇIKLAMA

Memleketimizin çocukları çok zor günlerden geçiyor. Yurdumuzun her köşesinden ardı ardına çocuklara yönelik cinsel istismar ve taciz  haberleri bitmek tükenmek bilmiyor.

Menderes ilçemizde 2014 yılında öğretmenlik yaptığım okulda, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrencimin cinsel istismar davasında en büyük öğrencim neredeyse 14 yaşında oldu ve bu zorlu mücadelemiz hala devam ediyor. Adaletin yerini bulmasını kızlarım da ben de çok istiyoruz.

Çocuklara yönelik cinsel istismar olayları yıl ve yıl katlanarak artmaktadır. Bu korkunç durum toplumsal bir sorunumuz haline gelmiştir. Hepimiz çocuklar ve aydınlık nesiller için yasaların masumdan yana, onları koruyucu yönde yapılanması için elimizden geleni yapmak zorundayız. Her şey bununla bitiyor mu? Yurdumuzda istismara uğrayan çocuklar için rehabilitasyon merkezleri kurulmalı, çocukların takibi yapılmalı, topluma kazandırılmalı. Onlar adliye koridorlarında olmamalı! Hep birlikte bu karanlık tünelden çıkmalıyız.

Çocuk istismar ve taciz olayları toplumumuzda derin yaralar açmaktadır. Daha yeni İzmir’de 9 yaşında bir evladımız cinsel istismar davası nedeniyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti, küçük bedeni artık bizimle değil, yine 8 yaşında cinsel istismara uğrayan bir çocuğumuz intihar etti. Çocukların yaşadığı bu insanlık, hukuk, ahlak ve bilim dışı akıl almaz durumla hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Hiç bir çocuğun cinsel istismara rızası olamaz! Onlar bizim çocuklarımız!

Ben Saadet Özkan, Adaletin tecellisini görmek için, çocuklarımız için 1 Aralık 2016 tarihinde, saat 13.30’da İzmir Bayraklı 8. Ağır Cezada olacağım, duyarlı halkımızı da o gün çocuklarımıza sahip çıkmaya, sesini çıkaramayan çocukların sesi olmaya çağırıyorum.

Facebook Twitter

 

Kadın

İzmir'e yakışmadı!

İzmir'e yakışmadı!


İzmir'de Süslü Kadınlar Bisiklet Turu heyecanı

İzmir'de Süslü Kadınlar Bisiklet Turu heyecanı 

Kadın Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim