Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Buca Doğuş Caddesi’nde “LYS Mesaisi”

 
  
 
     
Buca Doğuş Caddesi’nde “LYS Mesaisi”

Buca'da ulaşımın kara noktalarından biri daha çözüme kavuşuyor. Çevre yolu ve Kaynaklar üzerinden Buca'ya girişte yolun daralması nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı, Doğuş Caddesi'nin genişletilmesiyle çözülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre yolu girişinden Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü ana giriş kapısına kadar uzanan güzergahı 1300 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde modern bir bulvara dönüştürdü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’ya ulaşımı rahatlatmak için Doğuş Caddesi’nde sürdürdüğü yol genişletme çalışmalarının ilk etabını hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) yetiştirebilmek için geceli-gündüzlü çalıştı. Çevre Yolu Buca girişinde 4 şerit olan yolu 6 şeride çıkaran Büyükşehir, genişletilmiş bölümün sınav gününe (17 Haziran 2016) yetiştirilerek trafiğe açılacağı duyurdu. Buca'da ulaşımın kara noktalarından biri daha çözüme kavuşuyor. Çevre yolu ve Kaynaklar üzerinden Buca'ya girişte yolun daralması nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı, Doğuş Caddesi'nin genişletilmesiyle çözülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre yolu girişinden Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü ana giriş kapısına kadar uzanan güzergahı 1300 metre uzunluğunda ve 35 metre genişliğinde modern bir bulvara dönüştürdü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, hafta sonu yapılacak LYS nedeniyle ilk etabı bitirilen yolu hızlı bir tempoda çalışarak açılışa hazır hale getirdi. Önemli sınav merkezlerinden biri olan Tınaztepe Kampüsü'ne adayların ulaşımını kolaylaştıracak yeni yol yarından itibaren (17 Haziran 2016) taşıt trafiğine açılacak. 3.5 milyon TL'ye mal oldu Çevre Yolu’nun Buca’ya çıkışı ve aynı zamanda Kaynaklar’ın ilçe ile bağlantısını sağlayan Doğuş Caddesi’nde trafik yoğunluğunu rahatlatacak çalışma kapsamında, mevcutta 2 gidiş - 2 geliş olmak üzere toplamda 4 şerit olan yol 6 şeride çıkarıldı. Özellikle sıkışıklığa neden olan Buca Koop yönündeki kavşak noktalarında ise şerit sayısı 8'e kadar çıkacak. 1.300 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde modern bir caddeye dönüşecek yolun tamamen trafiğe açılmasıyla özellikle mesai başlangıç ve çıkış saatleri ile hafta sonu yaşanan trafik sıkışıklığı ciddi biçimde azalacak. 3.5 milyon TL’ye mal olan çalışma sayesinde, hem Bucalılar, hem de 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, daha rahat ve konforlu ulaşım imkanına kavuşacak. Buca'dan çevreyoluna çıkış yönündeki trafiği düzenleyecek 2. etap çalışmalar ise yaz sonunda tamamlanacak.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim