Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Aırbus A 300 Deniz Dibine Batırıldı

 
  
 
     
Aırbus A 300 Deniz Dibine Batırıldı

Dünyanın En Büyük Batık Uçağı Artık Kuşadası’nda
Boyutlarıyla deniz altına batırılan en büyük uçak olan AIRBUS A 300 Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası’nda denize batırıldı.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, davetliler ve pek çok vatandaşın denizden teknelerle takip ettiği uçak batırma işlemi tam bir şenlik havsında geçti.

Boyutlarıyla deniz altına batırılan en büyük uçak olan AIRBUS A 300 Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası’nda denize batırıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, davetliler ve pek çok vatandaşın denizden teknelerle takip ettiği uçak batırma işlemi tam bir şenlik havsında geçti. Yerli ve yabancı basın mensupları ile çok sayıda dalış kulübü ve dalış okul mensubunun da izlediği dev uçağın batırılması esnasında Aydın Büyükşehir Belediyesi Bandosu ayrı bir teknede müzik ziyafeti verdi. Dünya Serbest Dalış Şampiyonu Derya Can’da dev uçağın batırılışını izlemeye gelenler arasındaydı. BAŞKAN ÇERÇİOĞLU; “HEDEFİMİZ KUŞADASI’NI DALIŞ TURİZMİNDE MERKEZ YAPMAK” Güzelçamlı sahilinde tüm parçalarının birleştirilmesinin ardından bugün sabah saatlerinde balonlar üzerinde yüzdürülerek Kuşadası açığına getirilen AIRBUS A 300, uzman dalgıçların hava dolu balonları uçaktan ayırmasının ardından Kuşadası sularına gömüldü. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu amaçlarının Kuşadası’nı dalış turizmi konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden birisi haline getirmek olduğunu kaydederek, “Bunun için büyüklüğü ile bir ilki gerçekleştirerek AIRBUS A 300’ü dalış turizmi için Kuşadası’nda batırdık. Ülke ve Kuşadası turizmine katkı sağlamak en önemli hedefimizdi.Kuşadalı hemşehrilerime destekleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. DÜNYA’DA İLK 54 metre uzunluğunda ve 44 metre kanat genişliği olan AİRBUS A 300 uçağını çok özel yöntemlerle İstanbul’da parçalatarak “batırılmak “ üzere 5 TIR ile Kuşadası Güzelçamlı sahiline getirmesi bölgede, turizmciler arasında ve Avrupalı dalış turizmi düzenleyenler arasında heyecan yaratmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi, boyutları itibarı ile resif amaçlı batırılan en büyük uçağa sahip olma ayrıcalığını da Kuşadası’na getirmiş oldu. Dev uçağın batırılışını denizden kendi tekneleri ile izleyen vatandaşların yanı sıra , pek çok vatandaş da sahildeki yüksek bölgelerden alkışlar eşliğinde dev uçağın batışını izledi.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi



 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim