Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Buca’da 23 Nisan’a Yakışır Şenlik

 
  
 
     
Buca’da 23 Nisan’a Yakışır Şenlik

Buca’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu sürüyor. Buca Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği ilkokullar arası Yüzme Şenliği’nde ilçenin minik yüzücülerine 23 Nisan’a yakışır bir eğlence yaşattı. Buca Belediyesi’nin ‘Buca’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak’ sloganıyla açtığı ücretsiz kurslarda yüzmeyi öğrenen 18 ilkokuldan 216 minik öğrencinin kıyasıya rekabeti görülmeye değerdi. Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki şenlikte minikler 2 ayrı kategoride kıyasıya yarışırken, aileleri de alkışları ve tezahüratlarıyla miniklere destek oldu.

Buca’da minik kulaçlar, ‘Bayram’ coşkusuyla birlikte atıldı. Buca Belediyesi bu yıl ikincisini düzenlediği ilkokullar arası Yüzme Şenliği’nde Bucalı minik sporcuları ağırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kapsamında düzenlenen Yüzme Şenliği’nde eğlence ve heyecan bir aradaydı. Buca Belediyesi’nin yıl içerisinde açtığı ücretsiz kurslarda yüzmeyi öğrenen minik öğrenciler, Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen şenlikte kıyasıya yarıştı. Şenliğe Buca’daki 18 ilkokuldan 216 minik öğrenci katıldı. 25 metre serbest ve 25 metre tahtalı ayak kategorilerinde yarışan miniklere, aileleri de alkış ve tezahüratları ile destek oldu. Yüzme Şenliği’ne katılan tüm sporculara katılım sertifikası ile Buca Belediyesi’nin çocukların sosyal çevrelerini daha iyi tanıyabilmeleri için hazırladığı ‘Başkan Amca’ kitapları verilirken, dereceye giren miniklere madalya, okullara da kupa verildi. ONLAR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU 216 minik öğrenci okullarını en iyi şekilde temsil etmek için kıyasıya yarışırken şenliğin şampiyonu, kazandığı 4 birincilik, 4 ikincilik ve 2 üçüncülük ile Vali Rahmi Bey İlkokulu oldu. Yüzme Şenliğinde 4 birincilik, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük ile Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu ikici olurken; 1 birincilik ve 1 ikincilik alan Mimar Kemalettin İlkokulu da üçüncü oldu.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim