Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Sağlıklı Bir Toplum İçin Sağlıklı Bir Aile

 
  
 
     
Sağlıklı Bir Toplum İçin Sağlıklı Bir Aile

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ödüllü projesi "Ailemi Seviyorum" kapsamında düzenlediği Evlilik Okulu'nda 27. dönem başladı. Yaklaşık bir ay sürecek Evlilik Okulu'nun ilk dersinde, "Sağlıklı bir toplum için sağlıklı bir aile" mesajı verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Ailemi Seviyorum projesi kapsamında düzenlediği Evlilik Okulu'nda 27. dönem başladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında düzenlenen eğitim programının ilk dersine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Psikolog Gülay Korkut ve kursiyerler katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, bugüne kadar klasik şehircilik anlamında birçok yatırım yaptıklarını belirterek, "Altyapı, üstyapı, yeşil alan, temiz hava, teleferik, kayak merkezi gibi pek çok şey yaptık ama bunlardan daha çok önemsediğimiz belediyeciliğin eğitim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri. Eğitim faaliyetlerimizin içerisinde Ailemi Seviyorum projemiz var. Ailemi Seviyorum projesi Türkiye'de ödül almış bir proje. Evlilik Okulu da bu proje içerisindeki çalışmalarımızdan bir tanesi" diye konuştu. "Sağlıklı bir toplum için sağlıklı bir aile" Evlilik Okulu'nda bugüne kadar 26 dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Değirmenci, "Tabi evlilik hayattaki en önemli kararlardan bir tanesi belki de en önemlisi. Hayata böyle bilinçli başlamak evliliğin ilk yıllarında eşimizle, ailemizle ve çevremizle olan diyalogları sağlıklı öğrenebilmek bence çok önemli. Tabi ki sağlıklı bir toplum istiyorsak öncelikle sağlıklı bir aile; sağlıklı bir birey istiyorsak da sağlık bir anne baba ortamı oluşturabilmek lazım" dedi. Eğitimin 16 saatlik bir ders programını kapsadığını kaydeden Değirmenci, şöyle konuştu: "Bugüne kadar mezun olan arkadaşlarımız hep 'iyi ki gelmişiz' diyorlar. İnşallah sizler de böyle güzel duygularla bu programı tamamlarsınız. Hiçbir zorunluluk olmamasına rağmen özel hayatınızdan fedakarlık ettiniz buraya eldiniz. Bir ay sonra inşallah yüzlerinizde daha güzel tebessümlerle projeyi bitiririz. Hepinizi tebrik ediyorum." Konuşmanın ardından ilk derse geçildi.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim