Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Sesine Güvenenler, Haydi Seçmeye!

 
  
 
     
Sesine Güvenenler, Haydi Seçmeye!

İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarından Ayten Baysal’ın şefliğindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu’na ise 7-14 yaş arasında, müzik eğitimi almak isteyen çocuklar katılabilecek. Çocuk Korosu seçmeleri 13 Mart’ta saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark’ta İzmir Sanat Merkezi’nde yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Çocuk Korosu’nu yeni seslerle zenginleştirecek. Müzik eğitimi almak isteyen çocuklarla şarkı söylemeyi seven ve sesine güvenen İzmirliler, 12-13 Mart’ta yapılacak seçmelere katılabilecek. Türk müziğini araştırmak, öğretmek, yaygınlaştırmak ve çalışmaların sonuçlarını konserler vererek halkın beğenisine sunmak amacıyla kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi koroları, yeni seslerle kadrosunu zenginleştirecek. 12 ve 13 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek seçmelere katılan İzmirliler, bu korolardan birinde korist olma şansını yakalayabilecek. 50 kişilik koro Türk Halk Müziği sanatçısı Yolcu Bilginç’in şefliğini yaptığı Türk Halk Müziği Korosu’na 18-40 yaş arası koristler kabul edilecek. Seçmeler 12 Mart 2016 tarihinde saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda yapılacak. Şefliğini İzmir Devlet Korosu sanatçısı Yavuz Karabulut’un yaptığı Türk Sanat Müziği Korosu’na 18 -50 yaş arası koristler alınacak. Seçmeler 13 Mart 2016 tarihinde saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark Gençlik Tiyatrosu’nda olacak. Her iki koro da, yeni seçilenlerle takviyeli 50 kişilik korist ve 25 kişilik saz ekibiyle birlikte her ay ücretsiz konser vermeye devam edecek. Çocuklara 5 yıl eğitim İzmir Devlet Opera ve Bale sanatçılarından Ayten Baysal’ın şefliğindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu’na ise 7-14 yaş arasında, müzik eğitimi almak isteyen çocuklar katılabilecek. Çocuk Korosu seçmeleri 13 Mart’ta saat 10.00 ile 17.00 arasında Kültürpark’ta İzmir Sanat Merkezi’nde yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu üyeleri, 5 yıl boyunca şan (ses) ve solfej (nota) eğitimi alıyor. Ücretsiz verilen eğitim, çocuklara çok sesli müziği sevdirerek müzik kültürünü geliştirmek, birlikte başarma duygusunu yaşatmak, sanat alanında kabiliyetleri doğrultusunda teşvik ve yönlendirmeyi sağlamak amacını taşıyor.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim