Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Çoğu Bitti, Azı Kaldı

 
  
 
     
Çoğu Bitti, Azı Kaldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Kasaplar Meydanı’nın altında oluşturmaya başladığı iki katlı otoparkın inşaatını tamamladı. Şimdi sıra üst düzenlemelere geldi. Meydan, sözleşmedeki tarihten önce bitirilerek yaz başında hizmete açılacak. Büyükşehir, aynı alandaki 111 yıllık binada Göç ve Mübadele Anı Evi de kuruyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent dokusunu bozmadan otopark ihtiyacına çağdaş çözümler üretmek amacıyla yaşama geçirmeye başladığı Buca Kasaplar Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan düzenlemesi için hızlı tempoda çalışıyor. Türkiye’nin en büyük tam otomatik katlı otoparkı olan Alsancak Otoparkı ile Hatay Pazaryeri Katlı Otoparkı, Alsancak Spor Salonu Yeraltı Otoparkı ve Kültürpark Yeraltı Otoparkı’nı kente kazandıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Buca’nın otopark ve meydan ihtiyacına cevap verecek projede otopark kısmının inşaatını tamamladı. Sözleşme tarihinden önce bitecek 2 katlı yeraltı otoparkının elektrik ve mekanik aksamları için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da üst kısımda kalan alanlarda oluşturulacak yeni çekim merkezi için gerekli düzenlemeleri yapıyor. Toplam 6 bin 271 metrekarelik alanda uygulanan projeyle, 150 araçlık yeraltı otoparkının üst kısmında kalan alanlar değerlendirilerek Bucalıların hoşça vakit geçirecekleri bir mekan haline getiriliyor. Platform şeklinde yapılan meydan düzenlemesinde tören alanı ve yeşil alanlar oluşturuluyor. Solar gölgelikler, oturma grupları, gezinti yerleri, kafeterya, heykel alanı, kuru kum havuzu, yeni su elemanları ile birlikte Buca Kasaplar Meydanı ilçeye yakışır modern bir görünüme kavuşturulacak. Ayrıca meydan girişinde de dijital saat kulesi bulunacak. Büyük bir hızla hayata geçirilen yatırımın 2016 Temmuz ayı olan inşaat bitim tarihinden önce, yaz başında hizmete açılması planlanıyor. “Göç ve Mübadele Anı Evi” de olacak Öte yandan Buca Kasaplar Meydanı çevresinde bulunan 3 adet tarihi binadan ikisi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi; diğer binanın restorasyon çalışması ise tamamlanmak üzere. Büyükşehir Belediyesi, bu tarihi binalardan birini “Göç ve Mübadele Anı Evi” olarak düzenleyecek. 111 yıllık tarihi bina, Yunan nüfus mübadelesini yaşamış mübadiller ve onların akrabalarının bugüne kadar yaşattıkları kültürel yaşam öğelerini korumak, sergilemek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Şimdi Paylaşma Zamanı” diyerek anı evine destek bekliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi önceki yıllarda, Buca Kasaplar Meydanı’nda oluşturulan yeraltı otoparkı ve meydan düzenlemesi için kendi mülkiyetinde bulunan eski binaların yıkımını gerçekleştirmişti. Ayrıca özel mülkiyetlerde de kamulaştırma çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırmalar, restorasyon, otopark ve meydan yapım gideri 11.5 milyon liraya ulaştı.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim