Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

İzmir Ayakkabı Fuarına Yoğun İlgi

 
  
 
     
İzmir Ayakkabı Fuarına Yoğun İlgi

İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı (SHOEXPO 2016), 39. kez kapılarını açtı. Ünlü modacı Hakan Akkaya’nın ‘Siyah Cazibe’ isimli koleksiyon defilesine ev sahipliği yapacak olan fuarda, bu yıl ilk kez Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması da düzenlenecek.

39. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, sektör profesyonellerine kapılarını açtı. SHOEXPO 2016’nın Fuar İzmir’de düzenlenen açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarda Türk üreticilerle yabancı yatırımcıları bir araya getirdiklerini söyledi.
39. SHOECXPO 2016'ya birçok ülkeden alım heyeti davet ettiklerini belirten Kocaoğlu, “İZFAŞ, Ege Ayakkabıcılar Derneği ve İzmir Ayakkabıcılar Odasının yaptığı çalışmalar ile 24 ülkeden alım heyeti geliyor. Fuarımıza, yerli ve yabancı 132 firma katıldı. Bu kadar çok ülke ile ayakkabı fuarımız çok daha renkli geçecek” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK”

Ayakkabı fuarının bu yıldan itibaren hızla büyüyeceğini savunan Kocaoğlu, şunları söyledi:

“Ülkemizdeki alıcılar ile dünyanın markalarını bu alanda buluşturmak ve ülkemizin sanayicinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Yan ürün ve çok önemli bir ürün olarak hizmet sektörünün belli bir noktaya gelerek birleşmesi hatta yatırım yapması için de bu fuar çok önemli bir etkinlik. Bu dev fuarcılık yatırımın ülkemize ve sektöre katkıda bulunması için öncelikle İzmirli sektör temsilcilerinden destek beklediğimizi söylemek istiyorum”

Fuarda bir tasarım yarışması düzenlediklerini anlatan Kocaoğlu, yarışmaya 64 tasarımcının 138 tasarımı ile katıldığını, bunlardan 20’sinin de finale kaldığını dile getirdi.

“FUAR BÜYÜYOR”

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise fuara katılan firmaların neredeyse yarısının kendi odalarına üye olduğuna dikkat çekerek, “İnşallah bundan sonra tüm ayakkabı sektöründeki üyelerimizi göreceğiz. Fuar büyüyor, bunun en önemli nedeni bu büyük fuar alanının açılmış olması” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kocaoğlu ve Demirtaş ile diğer protokol üyeleri, kurdeleyi keserek fuarın açılışını yaptı. Üyeler daha sonra tek tek standı gezdi.

TASARIM YARIŞMASI İLK KEZ

Ayakkabı ve çanta sektörünü İzmir’de buluşturan fuarda çeşitli etkinlikler olacak. Bu akşam ünlü modacı Hakan Akkaya’nın Siyah Cazibe isimli koleksiyon defilesine ev sahipliği yapacak olan fuarda, bu yıl ilk kez Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması düzenlenecek. Kadın ve erkek ayakkabısı olmak üzere iki kategoride organize edilecek yarışma, Ege Rüyası temasıyla düzenleniyor. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışmasının ödül töreni yarın gerçekleştirilecek.

10 Mart’a kadar Fuar İzmir’de açık kalacak olan SHOEXPO 2016, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Facebook Twitter

 

Ekonomi

Yeni Zam Yolda

Yeni Zam Yolda


İzmir'de suya yüzde 10 zam yapıldı

İzmir'de suya yüzde 10 zam yapıldı 

Ekonomi Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim