Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Güzelbahçeliler, Ahmet Taner Kışlalı’yı Unutmadı

 
  
 
     
Güzelbahçeliler, Ahmet Taner Kışlalı’yı Unutmadı

Ahmet Taner Kışlalı Kavşağı’na konulan anıtın önünde düzenlenen anma törenine CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, milletvekili adayları Ednan Aslan, Sevda Erdan Kılınç, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

1999 ylında bombalı suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci-yazar, siyaset bilimci eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın anıtı, Güzelbahçe’de Ahmet Taner Kışlalı kavşağına konuldu. Törende konuşan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Yıllardır hep Atatürkçüler, devrimciler, yurtseverler bombaların hedefi oldu. Dün de bugünde” dedi. Ahmet Taner Kışlalı Kavşağı’na konulan anıtın önünde düzenlenen anma törenine CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, milletvekili adayları Ednan Aslan, Sevda Erdan Kılınç, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan CHP Milletvekili Ali Yiğit, “16 yıl önce de bomba patlıyordu, bugünde, o gün de karanlık vardı, bugün de. O gün o karanlığa tepki gösteren Ahmet Taner Kışlalı aydınlığın yolunu gösteriyordu, onun için öldürülmüştü. Bugün de 10 gün önce barışın yolunu gösterenler 102 yurttaşımız can verdi. Demekki 16 yılda bu ülkede çok şey değişmemiş. Yine karanlıklar, yine bağlanzlıklar, yine yobazlıklar” dedi. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de bu ülkenin bağımsızlığı, Atatürk devrim ve ilkeleri için canlarını veren demokrasi şehitleri Kubilay’ı, Abdi İpekçi’yi, Uğur Mumcu’yu, Çetin Emeç’i, Turan Dursun’u, Bahriye Üçok’u Muammer Aksoy’u, Cevat Yurdakul’u ve daha onlarca ismi unutmayacaklarını söyledi. İnce, “Yıllardır hep Atatürkçüler, devrimciler, yurtseverler bombaların hedefi oldu. Dün de bugünde bombalara hedef oldu. Demokrasi, cumhuriyet ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeden ülkenin bölünmez bütünlüğü için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz” dedi. İzmirli heykeltıraş Cumhur Ata Türk’ün yaptığı ve üzerinde Ahmet Taner Kışlalı’nın “Kemalizm, geçmişin bekçiliği değil, geleceğin öncülüğüdür” sözünün yer aldığı anıtın önüne davetliler karanfil bıraktı, saygı duruşunda bulundu.

Facebook Twitter

 

İzmir

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var

İzmir'de NATO lojmanlarına silahlı saldırı: Gözaltılar var


Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi

Son dakika… CHP Buca adayını değiştirdi 

İzmir Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim