Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Buca'da yılda 1000 öğrenciye eğitim desteği

 
  
 
     
Buca'da yılda 1000 öğrenciye eğitim desteği

Buca Eğitim Merkezi, Aralık ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Buca Belediyesi’nin, ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla projelendirdiği Buca Eğitim Merkezi, Aralık ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor. İlçedeki dar gelirli aile çocuklarının derslerine takviye ücretsiz eğitim programlarının verileceği Buca Eğitim Merkezi, eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olacak.
 
Buca Belediyesi’nin ilçede eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına temelini attığı Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde sona yaklaşıldı. “Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır” ilkesiyle eğitim alanındaki yatırımlarını sürdüren Buca Belediyesi, dar gelirli ailelerin çocuklarının derslerine destek olmak amacıyla temelini attığı Bilgi Eğitim Merkezi’nde son rötuşlar yapılıyor. Aralık ayı içerisinde hizmete açılacak BEM ile 4 yılda 4 bin Bucalı öğrenci derslerine takviye ücretsiz eğitim programlarına katılma imkanına kavuşacak.
 
ÖĞRENCİ SAYISI 7 KAT ARTACAK
 
Bugüne kadar Buca Belediyesi’nin Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde verdiği ücretsiz eğitim programlarından bir yıl içerisinde 140 öğrenci yararlanırken, Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) binasının devreye girmesi ile öğrenci sayısı 7 kat artacak.
 
6 kat olarak inşa edilen Bilgi ve Eğitim Merkezi’nin 1, 2, 3 ve 4. katlarında derslikler yer alıyor. Her katta 7’şer ve 15 kişilik iki adet derslik bulunuyor. Merkezde ayrıca, sanat atölyesi, kafeterya ve Kitap Kafe’de yer alıyor.

Facebook Twitter

 

Eğitim

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli


Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı

Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı 

Eğitim Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim