Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Güzelyalı Ortaokulu özel okullarla yarışıyor

 
  
 
     
Güzelyalı Ortaokulu özel okullarla yarışıyor

Teknik donanımları ve fiziksel yapılarıyla yarışa önde başlayan özel okullar bir yanda... Nitelikli eğitim kadrosu ve idealist velileriyle başarıyı yakalamak için mücadele eden devlet okulları ise diğer yanda...

MELİS APAYDIN İDE / EGE MECLİSİ -

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan verilere göre 2014-2015 Eğitim öğretim yılında İzmir iline bağlı 305’i devlet, 84’ü özel olmak üzere toplam 389 okul var. Teknik donanımları ve fiziksel yapılarıyla yarışa önde başlayan özel okullar bir yanda... Nitelikli eğitim kadrosu ve idealist velileriyle başarıyı yakalamak için mücadele eden devlet okulları ise diğer yanda... Başarısını her yıl daha ileri noktalara götüren Güzelyalı Ortaokulu da bu okullardan biri.

Ege Meclisi’nin yeni eğitim-öğretim yılı başlarken hazırladığı ‘Halkın Kolejleri’ başlıklı haberi büyük ses getirdi. Çevrelerinde bulunan beş özel okulla kıran kırana bir başarı mücadelesi içerisinde olduklarını belirten Güzelyalı Ortaokulu Müdürü Özcan Bakır konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

KOLEJLERDEN EKSİĞİMİZ YOK

Sözlerine “Her eğitimci arkadaşımızın Güzelyalı Ortaokulu’nda çalışmasını isterim” diyerek başlayan Müdür Özcan Bakır, “Burası gerçekten inanılmaz bir okul. Devlet okulları içerisinde branş öğretmen kadrosu en güçlü olan okullardan biriyiz. Öğrencilerimize İngilizce hazırlık eğitimi veriyoruz. Daha sonra da 15 saati bulan İngilizce eğitimi ile çocuklarımızı destekliyoruz. Kolejlerden hiçbir eksiğimiz yok. Bilimsel araştırmalara göre bir öğretmenin en verimli yılları 5’inci ve 25’inci yılları arasındadır. Bizim öğretmenlerimizin neredeyse tamamı bu profile uyuyor. Eğitimde tecrübe asla göz ardı edilemez. Velilerimizin bizi her konuda desteklemesi de en büyük şansımız” dedi.

ŞARTLAR ZOR BAŞARI BÜYÜK

“Yarışa dezavantajlı olarak başladığımız doğru” diyen Bakır sözlerine şöyle devam etti: “Bir devlet okulu olarak çok daha çetin şartlarla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Biz kayıt bölgemizde bulunan her seviyeden öğrenciyi almak ve hedefe yürümek zorundayız. Özel okullar ise belirli bir seviyenin üzerindeki öğrencilerle yola 1-0 önde başlıyor. Çevremiz 5 tane kolej var. Ama biz bundan yılmadan çalışıyoruz. Onlarla kafa kafayayız. Devlet okulları arasında il düzeyinde 5’inciliğe çıkmış durumdayız.”

Facebook Twitter

 

Eğitim

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli

MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli


Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı

Geleceğin ışık saçan okulu Avrupa'ya açıldı 

Eğitim Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim