Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

16. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başvuruları başladı

 
  
 
     
16. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali başvuruları başladı

Bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin hazırlıkları hızla sürüyor. Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan festivale şimdiye kadar 51 ülkeden 500’ün üzerinde film başvuruda bulundu. Bu yıl bin 200’ün üzerinde film başvurusu bekleniyor.

İzmir’in uzun soluklu ve kesintisiz devam eden tek film festivali Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl 16. kez gerçekleşecek. Kasım ayında düzenlenmesi planlanan festivalin hazırlıkları devam ediyor. Şimdiye kadar 51 ülkeden 500’ün üzerinde filmin başvuruda bulduğu festivale bu yıl bin 200’ün üzerinde filmin başvuracağı tahmin ediliyor. Merkez film gösterim salonunun yanında İzmir’deki tüm üniversitelerde film gösterimlerinin yapılarak daha çok filmin daha çok izleyiciye ulaştırılması hedeflenirken, İzmirli sinemaseverler için festival boyunca etkinlikler ve atölye çalışmalarının gerçekleştirilmesi için de çalışmalar sürüyor.

Avrupa Festivaller Derneği’ne akredite olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ni yurtdışında tanıtmak ve festivali Avrupa standartlarının üzerine çıkarmak amacıyla çalışmalarını sürdüren festival direktörü Yusuf Saygı, Bremen Film Büro yetkilileriyle Almanya’da bir araya geldi. Birçok sinema birliğiyle görüşmeler yaparak Berlin Film Festivali Film Market Bölümü Creative Europa Medya’nın yetlilileriyle fikir alışverişinde bulunan Saygı, “Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Creative Europa Medya programına göre kısa film festivallerinde en az 400 film yayını gerekiyor. Bizim hedefimiz İzmir’de, düzenleyeceğimiz etkinlikler ve atöyle çalışmalarıyla, gösterimini yapacağımız 400 filmle beraber Avrupa standartlarının üzerinde bir kısa film festivali düzenlemek” dedi.

Festivali tüm İzmir’e yaymayı ve her geçen yıl ilgiyi arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Saygı, “Geçen yıl Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak, Bornova, Buca ve Karşıyaka Belediyelerinin ve üniversitelerin desteklerini aldık. Bu yıl daİzmir’in desteğini korumak ve festivali tüm İzmir’e yaymak istiyoruz. Merkez film gösterim salonunun yanında İzmir’deki tüm üniversitelerde film gösterimleri yaparak daha çok filmin daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Ayrıca Oktostore ile yapılan anlaşma sonucunda tüm sinemasever arkadaşlara festival süresince son teknolojilerin tanıtıldığı atölyeler düzenlenecek” diye konuştu.

Facebook Twitter

 

Kültür Sanat

Sıla ve Efe Bahadır Dünyaya Açılıyor

Sıla ve Efe Bahadır Dünyaya Açılıyor


İzmir’de keşfedilmeyi bekleyen 7 yer

İzmir’de keşfedilmeyi bekleyen 7 yer 

Kültür Sanat Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim