Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Hemşireler Sorunlarının Çözülmesini İstedi

 
  
 
     
Hemşireler Sorunlarının Çözülmesini İstedi

İzmir'de Hemşirelik Haftası kutlamalarında basın açıklaması yapan hemşireler, sorunlarını anlattı, çözüm bulunmasını istedi.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM binası önünde toplanan hemşireler ve onlara destek veren erkek sağlık görevlileri adına Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İşyeri Temsilcisi Nurgül Önder açıklama yaptı. Angarya çalışmaya, güvencesiz istihdama, mesleğin yok sayılmasına, görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, "Biz ebeyiz, biz hemşireyiz" diyerek itiraz ettiklerini söyleyen Önder;
 
"Hasta yatış işlemleri yapmaktan, poliklinik hastası karşılamaktan, danışmanlık, sekreterlik hizmeti yapmaktan başımızı kaldıramıyoruz. Para kazandırmıyor diyerek dahiliye kliniklerinin kapatılmasını görüyoruz. Kağıtsız hastane reklamı yapılırken kağıtlardan başımızı kaldıramadığımız, kalite kalite derken hasta bakımında değil yazılarda, istatistiklerde kalite arandığının farkındayız. Hiçbir olağanüstü durum yok, savaş yok, doğal afet yok; bir haftadan fazla senelik izin alamayan arkadaşlarımız var. Kardiyoloji yoğun bakımın ortasında koca bir utanç duvarı var. Kalitenin neresinde duruyor bilmiyoruz. Hemşire, doktor ve hastayı göremiyor. Enjektörlerin, dren torbalarının odası var, hemşirelerin odası yok. Ama kuaförümüz var. Tüm hemşireler olarak tükenmiş durumdayız. İş olarak artan performansın ücret getirisini başkaları alırken, hekim dışı sağlık personeli açlık sınırında yaşamaya mahkum edilmektedir. Bizim üzerimizden performans yapamazsınız. Açlık sınırındaki maaşlarımız arttırılmalı, ek ödemeler iki katına çıkartılmalı, mesleğimiz milletvekillerinde olduğu gibi ağır ve tehlikeli iş kapsamına alınmalıdır" dedi.
 
Hemşireler ve diğer salık personeli açıklamanın ardından binanın önünden ayrıldı.
 
 -  İzmir

Facebook Twitter

 

Gündem

Dünyaca ünlü plajda kasırga

Dünyaca ünlü plajda kasırga


Şortlu kadına saldırı davasında son karar

Şortlu kadına saldırı davasında son karar 

Gündem Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim