Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği İlçelerde

 
  
 
     
Türkiye'nin En Büyük Çocuk Şenliği İlçelerde

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği ilçelerdeki çocuklara da unutulmaz bir gün yaşatıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde 60 bin çocuğun katılacağı şenlik kapsamında ilk olarak Honaz ilçesinden gelen küçükleri ağırladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Türkiye’nin en geniş katılımlı Çocuk Şenliği tüm hızıyla sürüyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı'nda bir süre önce başlayan organizasyonda her gün yaklaşık 3 bin küçük gönüllerince eğlenirken, Çocuk Şenliği ilçelerdeki çocukları da ağırlamaya başladı. Kent genelinde 60 bin çocuğun katılacağı şenlik kapsamında, ilk olarak Honaz ilçesinden gelen küçükler konuk edildi. Okullarından otobüslerle alınarak şenlik alanına getirilen çocuklar, animatörler eşliğinde gönüllerince eğlendi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı'nda özel olarak hazırlanan platformlarda eğlenen çocuklar çuval yarışı, ip çekme, can gibi geleneksel oyunlar oynayarak arkadaşlarıyla bir araya geldi. Denizli merkezde 40 bin, ilçelerde ise 20 bin olmak üzere bu yıl kent genelindeki toplam 60 bin küçüğün Çocuk Şenliği'ne katılacağı kaydedildi. Denizli merkeze yakın olan ilçelerde çocukların otobüslerle Denizli Büyükşehir Belediyesi Fuar Alanı'na getirileceği, uzak yerlerde ise şenlik alanının ilçelerde kurulacağı ifade edildi.

 "Çocuklarımıza her alanda yatırım yapmaya devam ediyoruz"

 Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte "Denizli'de ne varsa ilçelerde de o olacak" dediklerini hatırlatarak, bu sözün sadece alt yapı, üst yapı, park, spor tesisleri ve belediyenin yapmakla yükümlü olduğu diğer fiziki yatırımları kapsamadığını, sosyal ve kültürel etkinlikleri de içinde barındırdığını kaydetti. Zaman zaman şenliği ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldiğini ve bundan büyük keyif aldığını kaydeden Başkan Zolan, "Geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımıza her alanda yatırım yapmaya devam ediyoruz. Onların sosyal, kültürel, eğitim ve spor gibi alanlarda kendilerini geliştirmesi için elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz" diye konuştu. 

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim