Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Belediyeden Cem Evi’ne Bina Katkısı

 
  
 
     
Belediyeden Cem Evi’ne Bina Katkısı

Uşak Alevi ve Kültür Derneği olarak Uşak Belediyesi’nin kapısını çaldıklarında her zaman açıldığına dikkat çeken Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir,bu nedenle Alevilerin ibadethaneleri konusunda olumlu gelişmelerin olduğunu iletti.

Uşak Belediyesi’nin Işık Sultan Çakır Cem Evi’nde yapacağı ek hizmet binası için temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentte her kesimden herkese saygı gösterdiklerini ve Uşak’ı hoşgörü anlamında örnek bir kent yapacaklarını belirtti.


Işık Çakır Sultan Cem Evi’nde ek hizmet binası temel atma töreni yapıldı. Törene Uşak Valisi Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ve vatandaşlar katıldı. Alevi Dedesi Nazmi Aydedeoğlu’nun duasıyla başlayan tören, daha sonra protokol üyelerinin butona basmasıyla devam etti. Kısa sürede bitirilmesi düşünülen binada kesimhane, aşevi, yemekhane, morg, gasilhane, bay ve bayan misafirhane gibi bölümler bulunacak ve bu bağlamda daha sosyal bir tesis olacak.


Barış ve kardeşliğimiz her zaman sürecek


Uşak’ta her kesimden herkesin ihtiyaçlarını gözeten bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını kaydeden Başkan Nurullah Cahan,”Bu kapsamda Alevi kardeşlerimize de güzel hizmetler sunuyoruz” şeklinde konuştu. Birlik ve beraberlik vurgusu da yapan Cahan, “Belediye olarak daha önce Alevi hemşehrilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada dualar ettik. Bu dualarda yapılan birlik ve kardeşlik vurgusuna sonuna kadar katılıyoruz. Yüce Rabbimiz bizim birlik ve beraberliğimizi asla bozmasın. Alevi hemşehrilerimiz bizlerin her zaman kardeşi olmuştur. Bu nedenle onların isteklerini  her zaman önemseyen bir yapıda olduk. Bu doğrultuda yeni binanın yapımı için adım atmanın heyecanın yaşıyoruz. Bundan sonra da işbirliği içinde çalışmalarımız devam edecek” ifadesini kullandı.


İlerici ve sosyal belediyecilik örneği


Uşak Alevi ve Kültür Derneği olarak Uşak Belediyesi’nin kapısını çaldıklarında her zaman açıldığına dikkat çeken Alevi Kültür Derneği Başkanı Fikret Sağdemir,bu nedenle Alevilerin ibadethaneleri konusunda olumlu gelişmelerin olduğunu iletti.


Yapılan destekle büyük sıkıntılarının sona ereceğini bildiren Sağdemir şöyle devam etti: “Bugün cem evimizin eksikliklerinin giderilmesi adına güzel bir gün yaşıyoruz. Cem evlerinin olmazsa olması olan eksikliklerimiz belediyemiz sayesinde giderilmektedir. Sosyal ve ilerici belediyecilik anlayışının gerektirdiği gibi davranan Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a teşekkür ediyoruz”


 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim