Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

İncirliova’da Parklar Hızla Yapılıyor

 
  
 
     
İncirliova’da Parklar Hızla Yapılıyor

Hürriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve peyzaj çalışmaları son aşamasına gelen Fırat Çakıroğlu Parkı, Kurtuluş Mahallesi Eski Su Deposu Sosyal Tesisleri ve Cumhuriyet Mahallesi Yıldıray Yener Parklarının yapımlarına başlayan İncirliova Belediye Başkanlığı üç parkı da Mayıs Ay’ı içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine tahsis etmeyi planlıyor.

İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından ilçe genelinde başlatılan çocuk oyun parkı ve dinlenme alanları çalışmaları hızla devam ediyor. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde “Göreve geldiğimde her mahalleye en az bir tane çocuk oyun parkı yapacağım. Görev sürem içerisinde de en az 28 adet parkı tamamlayarak çocuklarımızın hizmetine sunacağım” şeklinde söz veren Başkan Kale, verdiği sözleri yerine getirerek park yapımlarını hızlandırdı. Hürriyet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve peyzaj çalışmaları son aşamasına gelen Fırat Çakıroğlu Parkı, Kurtuluş Mahallesi Eski Su Deposu Sosyal Tesisleri ve Cumhuriyet Mahallesi Yıldıray Yener Parklarının yapımlarına başlayan İncirliova Belediye Başkanlığı üç parkı da Mayıs Ay’ı içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine tahsis etmeyi planlıyor. Acarlar başta olmak üzere bazı mahallelerde bulunan çocuk oyun parklarının kullanıma daha elverişli olması için modernizasyon çalışmaları da başlatıldı.

HÜRRİYET VE KURTULUŞ’A İLK DEFA YAPILIYOR

İlçe Merkezi Hürriyet ve Kurtuluş Mahalle Sakinlerinin hemen her seçim döneminde talep etmesine karşın bir türlü yapımı gerçekleşmeyen çocuk oyun parklarına Başkan Kale kayıtsız kalmadı. Daha önce hiç çocuk oyun parkı ve dinlenme tesisi olamayan Hürriyet ve Kurtuluş Mahallelerinde park projesini başlatan Başkan Kale; “Halkımıza hizmet Hakka hizmettir bizim için. Seçim döneminde verdiğimiz sözleri birer birer tutmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda daha önce hiç parkı bulunmayan Hürriyet Mahallemizde yapımını tamamladığımız Fırat Çakıroğlu Parkı’nın akabinde Kurtuluş Mahallesi’nde de düğün salonu, çocuk oyun parkı ve aile çay bahçesinin içerisinde yer aldığı bir sosyal tesisin yapılması içinde gerekli çalışmaları başlattık. İnşallah Mayıs Ay’ı içerisinde bu parklarımızı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

YENER PARKI YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR

Geçmiş yıllarda yapımı gerçekleştirilen ancak kullanıma yeterince elverişli olmamasından dolayı pek ilgi görmeyerek atıl bir duruma gelen Yıldıray Yener Parkı için de çalışmalar başlatan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “Bu alanı çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir hale getireceğiz. Yepyeni çocuk oyun grupları zemin kauçuk döşemelerinin yanı sıra oturma bankları, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma ve spor ünitelerini de yaparak parkımızı kullanıma açacağız” dedi.

“CAFER YILDIRIM PARKI MODERNLEŞECEK”

Acarlar Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda yapımı gerçekleştirilen Merhum Belediye Başkanı Cafer Yıldırım Parkı için de çeşitli çalışmalar başlatan İncirliova Belediyesi, ağaçlandırma, modern çocuk oyun grupları ile zemin kauçuk döşemesi gibi çalışmaları da başlatattı,

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim