Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

''WhatsApp'' kullananlar dikkat!

 
  
 
     
''WhatsApp'' kullananlar dikkat!

İlk bilgisayarlar çıktı, sonra internet, sosyal paylaşım siteleri, facebook, twitter, google+,friendfeed v.s.Sonra akıllı telefonlar! İnsan aklının ürettiği ürünler, insan aklını idare etmeye başladılar.

  Foursguare,Instagram ve WhatsApp...Ve... Niceleri... İnsanlar, eskiden trende,otobüste ya da vapurda, gazete veya dergi okurlarken şimdi ellerinde telefonla seyahat eder oldular,kısacık bir mesafe bile olsa!

Oysa bir zamanlar öyle miydi?

Tıngır mıngır giderken trende; insanlar etrafa bakar manzarayı seyrederlerdi. Ya da köylerin yakınlarından geçerken,tren yolunun kenarında bekleşen çocuklara, okudukları gazeteleri, dergileri atarlardı.
Vapurda, denizin maviliğinin enginlerine dalıp, hayaller kurarlardı.
Hele kış mevsiminde, yolculuk yapmanın tadı bir başkaydı. Batıdan, bahar gibi bir havadan dört mevsimin yaşandığı diyarlara yol alırken insanlar, şehirler arası otobüsün camına tek tek vuran o kar kartanelerinin eşsiz desenleri... Ne muhteşemdi...
Bembeyaz halı misali tarlaların kenarında, kıyısında, karlarla bezenmiş ağaçlar, gelin kız gibi gülümserler, o görsel şöleninin seyrine doyum olmazdı.

Ya şimdi!
Eski camlar, bardak!
Hayaller, başka baharlara kaldı.
Şimdi toplu taşıma araçlarının içi hınca hınç dolu olsa bile, ayakta durmak için cambazlık yapmak gerekse bile! Akıllı telefonla haşır neşir vaziyette insanlar...
Mesajlar, sitemler, serzenişler...
Kimi kırık, kim hüzünlü, kimi güleç mesajlar.

 Aman dikkat! Tehlikedesiniz!
 Beraberlikleriniz, evliliğiniz , aşkınız tehlike sinyalleri verir oldu ki sonunda mahkemelik bile olma riski var.


Ayşen Arslangiray/ Egeses.com

''Yemen'de bir kadın, sohbet programı "WhatsApp" ile vakit geçirerek, eş olarak vazifelerini ihmal ettiği gerekçesiyle kocası aleyhine dava açtı.
      
Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, 30'lu yaşlardaki Yemenli kadın, kocasının "WhatsApp" bağımlısı olduğu, bu yüzden eş olarak vazifelerini ihmal ettiği şikayetiyle Aden Mahkemesi'ne başvurdu. Yemenli kadın, açtığı davada mahkemeden "eşinin WhatsApp'ta geçirdiği zamanın sınırlandırılması ve sohbet programı ile kendisi arasında eşit vakit ayırması kapsamında bağlayıcı kararlar alınmasını" talep etti.
     
Akıllı cep telefonunda kullanılan sohbet programı "WhatsApp"ta, yazılı mesajın yanı sıra fotoğraf, video ve ses kaydı gönderilebiliyor. "WhatsApp" sohbet programı üzerinden günde yaklaşık 27 milyar mesaj gönderildiği ifade ediliyor. ''


Ntvmsnbc

Facebook Twitter

 

İnternet

İzmir'de kablosuz internetin ücretsiz olduğu açık alanlar

İzmir'de kablosuz internetin ücretsiz olduğu açık alanlar


İzmir'de Üniversiteli Gençten Yerli Sosyal Paylaşım Sitesi

İzmir'de Üniversiteli Gençten Yerli Sosyal Paylaşım Sitesi 

İnternet Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim