Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Genç Bilim İnsanlar Konferansı Sona Erdi

 
  
 
     
Genç Bilim İnsanlar Konferansı Sona Erdi

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Konferansa ev sahipliği yapan Kuşadası’nın kapılarının, Genç Bilim İnsanlarına gelecekte de açık olduğunu söyleyerek, tüm gençlere gelecekteki yaşamlarında başarı diledi.

Uluslararası Genç Bilim İnsanlarını, Kuşadası Belediyesinin ev sahipliğinde bir araya getiren ICYS (Conference of Young Scientists)  konferansı sona erdi. Pinebay Holiday Resort otelde yapılan ödül törenine Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Kuşadası Belediye Meclis Üyeleri Nail Özazman, Canan Güler, İzmir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve İzmir Özel Fatih Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Doğanata, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş, ICYS Kurucu Başkanı Dr. Zsuzsa Rajkovits, akademisyenler, İzmir Özel Fatih Koleji Okul Müdürleri, davetliler, yarışmacı ülkelerin öğrenci ve öğretmenleri katıldı. 

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Konferansa ev sahipliği yapan Kuşadası’nın kapılarının, Genç Bilim İnsanlarına gelecekte de açık olduğunu söyleyerek, tüm gençlere gelecekteki yaşamlarında başarı diledi.

                        Türkiye’ye bir altın madalya

Konferansın kapanış töreninde, 20 ülkeden gelen genç bilim insanlarının uluslararası jüri tarafından ele alınan çalışmaları ödüllendirildi. Yaşam Bilimleri dalında  İzmir Fatih Koleji öğrencileri Özgür Ülker ve Hatice Öztekin Yaşam Bilimleri dalında ülkemize altın madalya kazandırdı. Yarışmada Bilgisayar Bilimleri dalında altın madalyayı Hollanda ve Almanya, Çevre dalında 4 altın madalyanın ikisini Tayland, diğerleriniz Endonezya ve Sırbistan, Yaşam bilimleri dalında ise 5 altın madalyanın ikisini Almanya alırken diğerlerini Romanya, Türkiye ve Hollanda kazandı. Matematik dalında altın madalyaları Ukrayna ve Gürcistan kazanırken aynı kategoride Best ödülünü Rusya aldı. Fizik kategorisinde Almanya 2 altın Belarus ise bir altın madalya kazandı. Bu kategoride en iyi sunum ödülü Romanya’ya verildi. Poster ödüllerini ise Bilgisayar Bilimleri’nde Hollanda, Çevre Bilimleri’nde Sırbistan, Yaşam Bilimleri’nde Türkiye İzmir Fatih Koleji’nden Özgür Ülker ve Hatice Öztekin, Matematik’te Tayland, Fizik’te Macaristan aldı.

Kapanış töreninde İzmir Fatih Koleji Dans Öğretmeni Volkan Yılmaz’ın “Sema Gösterisi” izleyicilerden tam not alırken, Kuşadası  Çınarköy “7’den 77’ye Zeybek Gösterisi” büyük alkış aldı.Yarışmada ayrıca sponsorlara ve jüri üyelerine plaket verildi. 2016 da Romanya’da yapılacak olan ICYS 2016’nın videosu izlendi.

ICYS 2015, ICYS Kurucu Başkanı Dr. Zsuzsa Rajkovits’ın davul eşliğinde resmi kapanışı gerçekleştirmesiyle sona erdi.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim