Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Aşıklardan Başkan Zolan'a Ziyaret

 
  
 
     
Aşıklardan Başkan Zolan'a Ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı nedeniyle 5'i Türk dünyasından olmak üzere Denizli'ye gelen 22 aşık, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl 5'incisini düzenledikleri Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı'na katılan 5'i Türk dünyasından olmak üzere 22 aşığı makamında ağırladı. Türkiye'nin çeşitli illerinden ve Azerbaycan, Kırgızistan, Doğu Türkistan ve Kazakistan'dan olmak üzere Denizli’ye gelen aşıkların ziyaretine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı da katıldı. Aşıklara eşlik eden Denizlili Ozan Nihat, her yıl düzenlenen Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı ile Denizli'de bu geleneği yerleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ederek, isminin ebediyen yad edileceğini söyledi. Başkan Zolan ise, 5 bin yıldan bugüne kadar, Türk tarihinin başlangıcı ile gelen bu geleneğinin, aşık ve ozanlar ile günümüzde de yaşadığına dikkati çekti. Başkan Zolan, "Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum. Uzak yollardan geldiniz, şeref verdiniz. Denizlimiz bugün ayrı bir güzelliğe kavuştu. Biz istiyoruz ki, geçmişteki değerlerimize sahip çıkalım, özümüzün olduğu değerlerimize sahip çıkalım ve yaşatalım" dedi.

 

"Geleneği beraber yaşatacağız"

 

Söz konusu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasını istediklerini ifade eden Başkan Zolan, "Kendi değerlerimize sahip çıkarsak yaşatırsak, çocuklarımıza aktarırsak, gelecekte o çocuklarımız da bu değerlerimize sahip çıkar. Değerlerimizle yaşayan çocuklarımız olacak. Onun için biz bunu çok önemsiyoruz" dedi. Aşıklık geleneğinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Sizler bizim için ayrı bir değersiniz, bu güzelliği hep beraber yaşatacağız" diye konuştu. Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan'a hitaben kısa dörtlükler okuyan aşıklar ziyarete ayrı bir renk kattı.

 Program

 Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 5'incisini düzenlediği 5. Uluslararası Ege Aşıklar Bayramı, 1 ve 2 Nisan'da yapılıyor. 1 ve 2 Nisan akşamı saat 20.30'da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda sahneye çıkacak aşıklar, 2 Nisan'da  Tavas, Serinhisar, Sarayköy ve Acıpayam'da da sahne alacak. Aşıklar ayrıca 2 Nisan günü Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve 5 lisede de çalıp söyleyecek. İki gün sürecek ücretsiz etkinliklere tüm Denizlililerin davetli olduğu ifade edildi.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim