Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Denizli Hayat, 9 yaşında

 
  
 
     
Denizli Hayat, 9 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılında yayın hayatına başlattığı "Denizli Hayat" dergisi 9'uncu yaşına girdi. Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile kent yaşamına dair her ayrıntıyı, 9 yıldır kaleme alan Denizli Hayat, son sayısında ise geçmişle geleceğin buluştuğu ve tarihin sessiz tanığı "İlbade Mezarlığı" dosya konusu ile çıktı.

Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile kent yaşamına dair her ayrıntıyı, 2006 yılından beri kaleme alan Denizli Hayat 9'uncu yaş gününü kutluyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 3'er aylık periyotlarla hazırlayıp sunduğu Denizli Hayat, 9 yıl önce yayın hayatına "merhaba" dedi. 2006 yılından bugüne kadar tarihiyle, kültürüyle, geleceği ile şehri kucaklayıp, Denizli'nin sahip olduğu değerleri özgün ve farklı bir dille anlatan Denizli Hayat, yine dopdolu bir içerikle okuyucusunun karşısına çıktı. Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini yıllardır adeta bir nakış gibi işleyen derginin son sayısında dosya konusu, kazı, restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından devam eden tarihi İlbade Mezarlığı oldu. Türkiye'nin en büyük açık hava müzelerinden biri olma özelliğine sahip İlbade Mezarlığı'nı ve içindeki zenginlikleri aktaran Denizli Hayat, Denizli'nin derin ve köklü bir tarihe sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Başkan Zolan: "Dile kolay tam 9 yıl"

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2015 yılının ilk sayısı ile çıkan Denizli Hayat'ın yine dopdolu bir içeriğe sahip olduğunu belirterek, "Dile kolay tam 9 yıl oldu. Dokuz yıldan bu yana sizlerle buluşan Denizli Hayat, yayın hayatına başladığı günden bu yana Denizli ile hemhal olmak, sahip olduğu değerleri özgün ve farklı bir dille anlatmak amacı ile hazırlanıyor. Bu sayede de heyecanı hep taze kalıyor. Denizli'nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini adeta bir nakış gibi işlediğimiz dergimiz, sizlerden aldığı destekle büyümeye ve şehrin hafızasına katkılar sağlamaya devam edecek" dedi.


"Güzellikleri anlatmanın en güzel yolu"

 

Başkan Zolan, tek bir hedefleri olduğunu vurgulayarak, "O da mutlu ve geleceğe güvenle bakan bir Denizli'dir. Bu hedefimize de sizlerle birlikte, el ele gönül gönüle vererek ulaşacağımıza eminiz. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki, Denizlimiz artık hayal kuran değil, hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir şehir. Allah'ın izni ile bu duruşumuzdan da hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz" dedi. Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz yerel yönetici olarak kentin genel ihtiyaçlarının yanında, Denizli ekonomisine katkı koyan, kültür ve sanatını besleyen, tarihine saygı duyan, sağlık ve spor kenti olma özelliğini destekleyen, Denizli’ye ve bu kentte yaşayanlara değer veren bir anlayışla çalışıyoruz. Denizli Hayat Dergisi de 9 yıldır bu kentin güzelliklerini anlatmanın en güzel yollarından biri oldu. Başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci olmak üzere dergiye ilk sayısından bugüne kadar emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. "

 

Denizli Hayat'ta başka neler var?

 

İlbade Mezarlığı'nın içindeki zenginlikleri anlatan Denizli Hayat'ta ayrıca Acıpayam'ın Yeşilyuva Mahallesi'ne giderek, tüm dünyaya nam salmış Yeşilyuva ayakkabıcılarının maharetlerine tanıklık edeceksiniz. Yeşilyuva ayakkabıcılarına veda ettikten sonra taşa hayat veren usta heykeltıraşlar sizleri Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nde bekliyor olacak. Birbirinden eşsiz sanat eserlerinin Denizli halkının beğenisine sunulduğu bu koloninin ardından ise Çal İlçesi'nin Aşağıseyit Mahallesi'nde 8 asırdan bu yana devam eden bir geleneğe, Sudan Koyun Atlatma Yarışması'na misafir olacaksınız. Derginin son sayısındaki söyleşi konukları ise milyonlarca kişinin gönlünde taht kuran Mustafa Ceceli ile kendisini tasavvufa adamış bir derviş Sinan Yağmur olacak.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim