Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Evlilik Okulu 21. Dönem Mezunlarını Verdi

 
  
 
     
Evlilik Okulu 21. Dönem Mezunlarını Verdi

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında hayata geçirdiği Evlilik Okulu'nda 21. dönem sona erdi. Evlilik Okulu'nun 21. dönem mezunlarına sertifikalarını veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, evlilikte sıkıntılı günlerin de yaşanabileceğini belirterek, evlilik hazırlığı yapan çiftlere öğütler verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'ye örnek olan projesi "Ailemi Seviyorum" kapsamında, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun oluşması amacıyla; evlilik hazırlığı yapan ve evli çiftler için düzenlenen "Evlilik Okulu" 21. dönem mezunlarını verdi. Evlilik Okulu'ndan mezun olan kursiyerler için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi binasında sertifika töreni düzenlendi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ile kursiyerler katıldı. Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, ailenin toplumun temel taşı olduğunu belirterek, "Nasıl canlılar hücrelerden oluşuyorsa, toplumun da hücreleri ailedir. Eğer aile tam anlamıyla güzel bir şekilde oluşursa toplum da aynı sağlık ve bütünlüğü yansıtır. Onun için aile çok çok önemli. Ailede yetişecek olan çocuklar çok önemli ve değerli" dedi. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Tabi ki evlenen iki kardeşimizin mutlu olması önemli. Evlilikte mutluluğu arıyoruz, hayat arkadaşımızla yola çıkıyoruz. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Ama bazen hayallerdeki gibi de olmayabilir. Hayat öyle bir yol ki engellerle karşılaşıyorsunuz, bir çok sıkıntılarla karşılaşıyorsunuz. Hayatla mücadele içinde olacağız."

 

Sıkıntılı günler de olacak

 

Evlilikte sıkıntılı ve üzüntülü günlerin de olabileceğini ifade eden Başkan Zolan, "Güzel günlerde olduğu gibi sıkıntılı günlerde de kim ayaktaysa, birbirinize sımsıkı sahip çıkacaksınız. Gerekirse güçlü olan yükü üzerine alacak. Haklı bile olsa bazen sessiz kalacak. Böyle karşılıklı dayanışma ve sevgiyle hepimizin bir birey olduğunu ve herkesin duygu ve düşüncesi olduğunu bilerek hayatı devam ettirmemiz gerekiyor. Siz buraya gelmekle bu işin önemini biliyorsunuz. Çok değerli eğitimcilerimiz sizlere bilgi aktarmışlardır. Mutlaka olumlu artılarla buradan ayrılacaksınız" dedi. Konuşmanın ardından Başkan Zolan, 21. Dönem Evlilik Okulu'nu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarını verdi.

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim