Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Ege Bölgesi Turizm Sektöründe Dünyaya Açılıyor

 
  
 
     
Ege Bölgesi Turizm Sektöründe Dünyaya Açılıyor

Hollanda'da Ege Bölgesi kendini tanıtıyor

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Hollanda'da düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı'nda İzmir ve Ege Bölgesi'ni tanıtıyor.
 
ETİK'ten yapılan açıklamaya göre, Avrupa'daki turizm sektörünün "yeni sezon öncesi önemli sınav" olarak tanımladığı Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı, 14-19 Ocak'ta dünya turizmini Hollanda'da buluşturuyor.
 
Türkiye için önemli pazarlardan biri olarak dikkati çeken fuara Türkiye 37 katılımcı ve 740 metrekarelik bir stant alanıyla katılıyor. Dev turizm organizasyonları ve uluslar arası önemli fuarlara katılım göstererek İzmir ve Ege Bölgesi’nin turizm potansiyelini yurt dışına taşıyan ETİK, ülke ve bölgenin dünya turizm pazarındaki rekabet gücünü arttırmaya yönelik çalışmalarına Utrecht Turizm Fuarı'yla devam ediyor.
 
Ege Bölgesi turizm destinasyonlarının tanıtımını gerçekleştirmek üzere fuarda temaslarda bulunan ETİK Yönetim Kurulu üyeleri Sadun Alp, Gökhan Angın, ETİK Denetim Kurulu Üyesi Haluk Alay, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Egeli tur operatörleri stant çalışmalarıyla dikkatleri Ege'ye çekmeye çalışıyor. Fuarda kurulan ve yoğun ilgi gören ETİK standında, İzmir ve bölge turizmini tanıtan broşür, otel rehberi ve kitapçıklar, fuar ziyaretçilerine sunuluyor. - 
 
Turist sayısında yüzde 7'lik artış öngörülüyor ETİK Yönetim Kurulu Üyesi Sadun Alp, fuar ziyaretçilerinin özellikle İzmir ve Ege Bölgesi'ne ilgilerinde artış olduğunu belirtti. Ege Bölgesi'nin Hollandalılar için özel bir destinasyon bölgesi haline geldiğini dile getiren Alp, açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Her 3 Hollandalı'dan biri Türkiye'yi deniz turizmi için en uygun ülke olarak düşündüğünü söylüyor. Bölgenin bu alandaki potansiyeli Hollandalılar'ın ilgisini çekiyor. Fuardaki temaslarımız ve acentelerden edindiğimiz bilgiler sonucunda, Hollandalı turistin ülkemizi tercihlerinde yüzde 7 oranında bir artış öngörüyoruz. ETİK olarak İzmir ve bölge turizminin sıçrama göstereceği en önemli konulardan birinin tanıtım ve pazarlama olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle Avrupa'daki önemli turizm fuarlarında gerçekleştirdiğimiz tanıtım programlarımıza Hollanda'da devam ediyoruz."   Anadolu Ajansı

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim