Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Çocuk Meclisi'nde Seçim Heyecanı

 
  
 
     
Çocuk Meclisi'nde Seçim Heyecanı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin 12. Seçimli Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Çocuklara seslenen Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, "Sadece büyükler karar alsın çocuklar uygulasın değil, sizlerin de düşünceleri bizlere ışık tutsun istiyoruz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri seçim heyecanı yaşadı. Kent Konseyi Çocuk Meclisi'nin 12. Seçimli Olağan Genel Kurulu Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleşti. Genel Kurula Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Engelliler Meclisi Başkanı Ayten Bahtiyar ve Çocuk Meclisi üyeleri katıldı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli'nin büyükşehir olması ile birlikte kent konseyi kültürünü ilçelerde de yaygınlaştırmaya çalıştıklarını belirterek, "Denizli Çocuk Meclisi hangi faaliyetlerde bulunuyorsa, ilçelerimizdeki çocuklarımızda aynı faaliyetlerde bulunsunlar. Gerekirse ortak çalışsınlar, iş birliği yapsınlar. İlçelerimize gidip orada faaliyet yapalım yada Denizli'deki faaliyetlerimize oradaki çocuklarımızı getirelim istiyoruz" dedi. Denizli'deki çocukların şanslı olduğunu ifade eden Değirmenci, "Neden? Çünkü Türkiye'nin en güzel şehrinde yaşıyor, en temiz ve en yeşil şehrinde yaşıyorlar. Bu güzellikleri belediyeler yapıyor ama korumak, devam ettirmek ve sürdürebilmek sizlere bağlı. Biz bugüne kadar ne yaptıysak hepsini çocuklarımız ile birlikte çocuklarımız için yaptık. Biz biliyoruz ki, bir projenin doğruluğuna çocuklar inanırsa onlar anne, babalarını ve arkadaşlarını ikaz eder ve yanlış yaptırmazlar" dedi.

 

"Düşünceleriniz bizlere ışık tutsun"

 

Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizim sizlerden beklentimiz büyük. Sizlerden Denizli'nin geleceğine ilişkin yeni fikirler oluşmasını bekliyoruz. Denizli'nin geleceğinde sizlerin söz sahibi olmasını istiyoruz. Denizli'yi beraber yönetelim istiyoruz. Sadece büyükler karar alsın çocuklar uygulasın değil, sizlerin de düşünceleri bizlere ışık tutsun istiyoruz." Denizli'de hemşehrilik bilinci oluşsun istediklerini vurgulayan Değirmenci, "Başka illere yada ülkelere gittiğiniz zaman 'ben Denizliliyim' diye ilimizi göğsünüzü gere gere anlatın. İstiyoruz ki, çocuklarımız özgür iradeleri ve fikirleri ile geleceğe ilişkin bize ışık tutan fikirler oluştursun.  Bizim bu fikirlere ihtiyacımız var" diye konuştu.

 

Başkan Yücel, yeniden seçildi

 

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile gerçekleşen seçimde mevcut Başkan Enes Can Yücel, yeniden Çocuk Meclisi Başkanlığı'na seçildi. Yücel, teşekkür konuşmasında, "Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi olarak görev süremiz içerisinde çeşitli inceleme gezileri, tiyatro etkinlikleri ve projeler yaptık. Bize bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a ve Kent Konseyi Başkanımız Ali Değirmenci'ye teşekkür ediyorum" dedi.

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim