Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Dokuzsele Deresi Projesi’nde Herşey Yolunda

 
  
 
     
Dokuzsele Deresi Projesi’nde Herşey Yolunda

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentin önemli projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’nde şantiye aşamasına gelindiğini söyledi. Başkan Cahan,”Kentsel Dönüşüm Projesi ile birlikte Dokuzsele Deresi Projesi de kısa sürede bitirilecek. Kentimiz mini bir Porsuk Çayı modeline kavuşacak” dedi.

Uşak’ın imaj projelerinden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi hergün daha da ilerliyor. Projenin ilk halinin dışına çıkarılıp revize edilmesinin ardından müteahhit firma projenin yeni halini hayata geçirmek için kısa süre sonra şantiyesini kuracak. Uşak’ın değişiminde projelerin tüm hızı ile devam ettiğini ifade eden Başkan Cahan, “Biz kentimizin makus talihini değiştirmek ve yaşanabilir bir kent ortaya çıkarmak için bu yola koyulduk. İlimizi imaj anlamında güzelleştirecek projelerimizden birisi olan Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ni de ciddiyetle devam ettiriyoruz” dedi. Projenin her aşamanı Ankara’da, İzmir’de ve Uşak’ta hassas bir şekilde takip ettiklerini anlatan Cahan,”İlimize yakışan bir çalışma olması için beklentilerimizi karşılayan bir proje aşamasına getirdik” dedi.

Mini Porsuk Çayı geliyor

Cahan yaklaşık 9 kilometrelik bir dere hattının kente getirilerinden de bahsederken sözlerine şöyle devam etti: “Dokuzsele Deresi Yüce Rabbimizin bize lütfettiği bir deredir. Kentimizin ortasından geçen deremiz bir çok ili kıskandıracak niteliktedir. Biz şehrimizin ortasından su aksın, insanlarımız derenin kenarında yürüsün istedik. Ayrıca projemizin peyzajı ile örnek olması ve sosyal alanlar oluşmasına katkı sağlayan bir yapıda olmasını istedik. Her şeyden önemlisi şehrin ortasında bir cazibe merkezi olmasını amaçladık. Tıpkı mini bir Porsuk Çayı gibi bir modelin ilimize kazandırılmasını hedefledik. Deremiz bittiğinde çevresinde son derece modern sosyal alanlar oluşacak ve vatandaşlarımızın hasretle beklediği bir proje can bulacak”

Birçok aşama geçtik

Projenin Uşak’a yakışan bir hal alması için görevde oldukları kısa sürede önemli işler başardıklarını bildiren Cahan, “Projenin ilk halinin ilimize fayda sağlamayacağını düşünerek ıslah projesinin değişimi için mücadele etmiştik. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bizleri kırmadı. Gerekli talimatlar neticesinde zaman kaybetmeden bütün çalışmalar yapıldı. Su tutan ve akan bir yapıda olacak projemiz bittiğinde kentimize örnek bir çalışmayı daha hediye etmiş olacağız” diye konuştu.

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim