Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

İzmir'de kablosuz internetin ücretsiz olduğu açık alanlar

 
  
 
     
İzmir'de kablosuz internetin ücretsiz olduğu açık alanlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi, son yılların en önemli ihtiyacı durumundaki internet hizmetini ücretsiz olarak, ketin meydan ve belirli yerlerinde vermek için çalışma başlattı. Kentin en yoğun 8 noktasında, ücretsiz wi-fi (kablosuz internet) dönemi başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA), ortak çalışması olan ücretsiz internet projesinde en önemli adımın atılacağı öğrenildi. Proje için önümüzdeki günlerde, ihaleye çıkalacağı açıklandı. 8 noktada kurulması planlanan ’WizmirNET’ kablosuz ağına bağlanan İzmirliler, akıllı telefon, tablet ve taşınabilir bilgisayarlarından açık alanda da ücretsiz olarak internet hizmeti alacak. ’WizmirNET’ kablosuz ağına bağlanan kullanıcılar, kimlik doğrulama sayfasından kayıt olup cep telefonlarına gelen şifreyi girerek internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

 
Bir kez alındıktan sonra 24 saat boyunca geçerli olan şifreyle :
 
Gündoğdu Meydanı,
Kültürpark (Fuar),
Konak Meydanı,
Pasaport,
Aşık Veysel Rekreasyon Alanı,
Tarihi Havagazı Fabrikası,
Buca Hasanağa Spor Kompleksi ve
Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yayın yapan kablosuz istasyonlardan internete erişim olabilecek. Kentli numarasıyla da giriş yapılabilecek kablosuz internet hizmeti, Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’yle Havagazı Fabrikası ve Aşık Veysel Rekreasyon alanlarının kapalı bölümlerinde de, kullanılabilecek.

KIYI PROJESİNE ÖZEL TASARIM

Kablosuz internet projesinin pilot uygulaması ise, ’İzmirdeniz Projesi’ kapsamında Pasaport’ta yer alan meydanda oluşturulan WiFi noktasında başladı. İzmirdeniz Projesi’nin ruhuna uygun özel tasarımıyla dikkat çeken WiFi noktası işlevselliği yanı sıra sosyal bir çekim merkezi haline de geldi. Doğal ahşap ile teknolojik malzemelerin bir arada kullanıldığı 6 adet modülden oluşan WiFi noktası, geceleri led teknolojisiyle aydınlatılan yarı saydam üst örtüsü ile kullanıcılarına konforlu bir dinlenme alanı sağlıyor. İlk günden itibaren özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören WiFi noktasında internete girerken aynı zamanda telefonların şarj edilebilmesi için USB üniteleri de bulunduğu açıklandı.

Facebook Twitter

 

İnternet

İzmir'de Üniversiteli Gençten Yerli Sosyal Paylaşım Sitesi

İzmir'de Üniversiteli Gençten Yerli Sosyal Paylaşım Sitesi


Facebook hayatımızda neler değiştirdi

Facebook hayatımızda neler değiştirdi 

İnternet Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim