Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Kuşadası’na GAP’tan Teknik Destek

 
  
 
     
Kuşadası’na GAP’tan Teknik Destek

Kadınlar, Engelli, yaşlı ve Gençlerin kamusal alana daha fazla katılmaları ve kamusal hizmetlerden daha fazla yararlanmaları amacıyla Kuşadası’nda hayata geçirilecek projelere GAP uzmanları teknik destek verecek.

Kuşadası’nda kadınların ve gençlerin istihdamını artırmak amacıyla hayata geçirilecek sosyal projelere, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) uzmanları teknik destek verecek. Kalkınma Bakanlığı GAP Sosyal Projeler Koordinatörü Şeyhmus Yılmaz, GAP Yetkilisi Nejdet Baran ile Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Onursal Başkanı Sezai Hazır, Belediye Başkanı Özer Kayalı ile bir araya gelerek, Kuşadası için hayata geçirilecek sosyal projeler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Önümüzdeki günlerde Kuşadası’ndaki Resmi Makamlar, Sivil Toplum Örgütleri ile yapılacak toplantıda Kuşadası için bir eylem planı hazırlanması benimsendi. Birçok Sosyal proje Kuşadası Kaymakamlığı, Belediyesi, Sivil Toplum Örgütleri ile hayata geçirilecek.

            Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın  makamında gerçekleşen toplantıda GAP Projeleri hakkında bilgi veren GAP Sosyal Projeler Koordinatörü Şeyhmus Yılmaz, “Kuşadası’nda geniş katılımlı sosyal projelerin hayata geçirilmesinde tüm desteğimizle yardımcı olmaya, işbirliğine hazırız. Sosyal, Kültür ve Turizm projelerinize teknik destek ve teknik uzmanlarımızla katkı vereceğiz. GAP Bölgesindeki 9 ilde kurulu 29 Çok Amaçlı Toplum Merkezimiz var. Bu merkezlerde kadınların kamusal alana daha fazla katılımlarını ve kamusal hizmetlerden daha fazla yararlanmalarını sağlamak; kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmak; kadını güçlendirerek toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin tüm kamu politikalarına dahil edilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Kuşadası’nda da bu merkezler kurulabilir. Bunun gibi birçok sosyal proje deneyimimizi paylaşmaya hazırız” dedi.

            Bir arama konferansı düzenlenmesini öneren Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği Onursal Başkanı Sezai Hazır, “GAP’tan uzmanları davet ederek geniş katılımlı bir konferans düzenlenmeli. Burada Kuşadası Eylem Planı hazırlanmalı. Hazırlanacak projelerin hayata geçirilmesinde en önemli kriter en fazla beş yılda geri dönüşüm olmasına, kendi dinamikleriyle sürmesine dikkat edilmeli. Böyle bir süreçten sonra Belediye mekânsal ve hukuksal destekten daha fazlasını vermemeli. Benim Kuşadası ile ilgili bir hayalim var. Burada bir Gençlik Köyü oluşturulmalı. Tüm dünya gençleri burada buluşmalı. Daha birçok projenin hayata geçirilmesi için bu dönemden daha uygun bir zaman olamaz” dedi.

            Belediye Başkanı Özer Kayalı’da verilen destek ile Kuşadası’nda Kadınlar, Gençler, Engelliler başta olmak üzere birçok kesime yönelik Sosyal Projeler hayata geçireceklerine inandığını söyledi. Kayalı, “Toplumsal duyarlılığı arttıracak, ortak sorunlara çözümler üretmeye katkıda bulunacak projelerle gençlerimiz, kadınlarımız, engellilerimiz, yaşlılarımız başta olmak üzere tüm kesimleri yaşadıkları topluma olumlu katkı yapmaya yönlendireceğiz. Onların refah ve bilinç düzeylerini arttıracak, ekonomilerine direk veya dolaylı katkı sağlayacak projelerimize verilen destek ve duyulan güvene teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim