Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Rehberlerden Resepsiyon

 
  
 
     
Rehberlerden Resepsiyon

Gürçavdı “Yeni TÜRSAB yasa tasarısı ile rehberlerin sadece ören yerleri ve müze kısmına hapsederek Türkiye tanıtımı belgesiz ve eğitimsiz ellere teslim edilmek istenmektedir. Adının Başında Türkiye bulunan TÜRSAB bu yasa tasarısı ile ayrımcılık ve ırkçılık yapmakta Türk turistlerin rehberle gezmeye layık olmadığını açıkça ilan ve beyan etmektedir

Aydın Turist Rehberleri Odası, Kuşadası’nda birinci yıl kuruluş yılı ve Dünya Rehberler Günü resepsiyonu verdi. Ticaret Odası salonundaki resepsiyona Belediye Meclis üyeleri Canan İnanç ile Hakan Turhan, Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile davetliler katıldı. 

Turist rehberliği mesleğinde, 50 yılını dolduran, 20 yılını dolduran ve mesleğe yeni başlayan  üyeler  için  onur belgesi  ve plaket verildiği resepsiyonda basın mensuplarına açıklama yapan  ATRO Yönetim Kurulu Başkanı İsa Levent Gürçavdı, “ 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu yürürlüğe girdikten sonra, Odalar 13 merkezde ve TÜREB çatısı altında faaliyete geçerek, rehberlerin bilgi seviyesini yükseltmek, haklarını korumak ve turistlerin yerli ve yabancı ayrımı yapmaksızın en iyi servisi alabilmesi uğruna denetleme ve eğitim çalışmalarına ağırlık vermiştir” dedi.

Gürçavdı “Yeni TÜRSAB yasa tasarısı ile rehberlerin sadece ören yerleri ve müze kısmına hapsederek Türkiye tanıtımı belgesiz ve eğitimsiz ellere teslim edilmek istenmektedir. Adının Başında Türkiye bulunan TÜRSAB bu yasa tasarısı ile ayrımcılık ve ırkçılık yapmakta Türk turistlerin rehberle gezmeye layık olmadığını açıkça ilan ve beyan etmektedir. Araçlarını ulaştırma bakanlığı denetiminden kaçırarak ucuz maliyetin kapısını açıp can güvenliğini hiçe saymaktadır. Yeni yasa tasarısı gurup sayısı 11 üzeri olarak belirlenmekte ve 11 kişinin altındaki guruplar belgesiz, bilgisiz kişilerin eline teslim edilmek istenmektedir. Unutmamalıyız ki  Osmanlı döneminde rehberlik yapan yabancılar ülkeyi ziyaret edenlere Osmanlı aleyhinde propaganda yaparak başarılı olmuşlardır. Ülkemizin göz bebeği Turism yeni tasarı ile sadece birkaç tur operatörünün tekeline teslim ederek , yaratıcılık seviyesi çok yüksek ve krema turist gezdiren küçük butik acenteleri kapanmaya mecbur bırakacaktır.sonuç olarak yeni tasarının içinde barındırdığı ayrımcılık fikri tekelci anlayış ile Türk turizmini geriye götüreceği aşikardır. Eğitim seviyelerinin yüksekliği ile Türk turizmini daha ileriye taşıyabilecek Turist rehberleri de tamamen dışlanmaktadır. Bu yanlıştan dönülmezse TURİST Rehberleri Birliği Türk turizmi adına her türkü hukuki mücadeleyi verecektir” dedi.

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim