Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

İzmir'de Sanal hastane hizmete girdi

 
  
 
     
İzmir'de Sanal hastane hizmete girdi

İZMİR'in Konak İlçesi'ndeki İbn-i Sina Sağlık Meslek ve Teknik Lisesi'nde görevli 4 öğretmenin hazırladığı proje kapsamında, liseye, İZKA ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısıyla sanal hastane yapıldı. Toplam 429 bin 170 TL harcanarak...

İZMİR'in Konak İlçesi'ndeki İbn-i Sina Sağlık Meslek ve Teknik Lisesi'nde görevli 4 öğretmenin hazırladığı proje kapsamında, liseye, İZKA ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısıyla sanal hastane yapıldı. Toplam 429 bin 170 TL harcanarak yaptırılan sanal hastane, törenle açıldı.

İbn-i Sina Sağlık Meslek ve Teknik Lisesi'nde görevli öğretmenler Yeliz Yılmaz, Güler Özbaykuş, Hatice Dalaner ve Nazan Niron, 'Teknoloji destekli mesleki uygulama laboratuvarı' adlı projeyi hazırlayıp İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ile Milliği Eğitim Bakanlığı'na sundu. Harekete geçen Bakanlık ile İZKA projeye destek kararı aldı. Buna göre, toplam 429 bin 170 TL'ye mal olan projenin yüzde 90'ını İZKA, yüzde 10'unu da Milli Eğitim Bakanlığı karşıladı. Projenin koordinatörlüğünü ise Cihan Özen yaptı. Kısa sürede tamamlanan sanal hastanenin açılı için lisede tören düzenlendi. Törene, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Aytan, lisenin müdürü Aydın Yüzbaşıoğulları, projeye destek veren kurumların temsilcileri, öğretmen ve davetliler katıldı. Projeyi hazırlayan öğretmenlerden Yeliz Yılmaz, proje hakkında bilgiler verirken, müdür Yüzbaşıoğlulları destekte bulunanlara teşekkür etti.

TÜRKİYE'DE İLK

Türkiye'de ilk kez bir okulda teknoloji destekli ve uygulamalı sanal hastane kurulduğunun vurgulandığı törenin ardından açılışı yapılan hastanede, bir insan gibi tepki verip nefes alıp veren mankenin yanı sıra, ameliyathane, görüntülü sistemler, defibrilator, ameliyat sırasında kullanılan tıbbi aletler, sedyeler, çeşitli maketler ve akıllı tahtalar bulunuyor. Projeyle lisede eğitim gören gençlerin, hastaya zarar vermeden öğrenme ve tekrar etme kabiliyetlerini arttırmak, laboratuvardaki tüm malzeme ve teknolojik cihazların amacına uygun doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamanın amaçlandığı bildirildi.

Facebook Twitter

 

Sağlık

Ege'de çevre skandalı

Ege'de çevre skandalı


At eti ve hileli gıda satan firmalar açıklandı

At eti ve hileli gıda satan firmalar açıklandı 

Sağlık Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim