Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Vukuatlı Gemi Karaya Vurdu!

 
  
 
     
Vukuatlı Gemi Karaya Vurdu!

İskeleyi yıkan gemi, Mordoğan'daki İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Coşkun Beşok'un işlettiği otele metreler kala karaya oturdu. Kıyıya vuran gemi, çevredeki vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

İzmir'de çatıları uçuran, ağaçları kökleyen, tekneleri batıran fırtına, Mordoğan'da az kalsın büyük bir faciaya yol açıyordu. Hacizli olduğu için 2012 Haziran'ında Aliağa Nemrut Körfezi'ne demirleyen 2 bin 695 grostonluk Panama bandralı 'Gofer B' isimli dev yük gemisi, 10 Kasım 2012 tarihinde fırtınada çapasından kurtularak Aliağa yakınlarındaki Ramadan Burnu'nda karaya oturmuştu.

Aynı gemi 31 Ocak 2015 tarihinde ise şiddetli lodos nedeniyle yeniden çapasından kurtularak Dikili'nin Çandarlı mahallesi Piri Reis Burnu'nda karaya oturdu. Bu kez şiddetli karayel nedeniyle karaya oturduğu yerden kurtulan mürettebatsız gemi, Karaburun Mordoğan Balıkçı Barınağı'na kadar sürüklendi. İskeleyi yıkan gemi, Mordoğan'daki İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi Coşkun Beşok'un işlettiği otele metreler kala karaya oturdu. Kıyıya vuran gemi, çevredeki vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

Karaburun Kaymakamı Engin Yalçın ile Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Mordoğan'a gelerek incelemelerde bulundu. Başkan Çakır, "Liman Başkanlığı ile görüştüm, gemiyle ilgili fırtına dinene kadar bir işlem yapılamayacağını söylediler. Mürettebatsız bir şekilde balıkçı barınağına bu kadar düzgün girmesi büyük bir faciayı engelledi. Akaryakıt sızmasına karşı tedbir olarak Çevre İl Müdürlüğü'nden yüzer bariyer talep ettik. İlk tespitlerimize göre gemide sızma ya da delinme emaresi yok" dedi.

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim