Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Engelliler İçin Örnek Çalışma

 
  
 
     
Engelliler İçin Örnek Çalışma

Merkezde çalışmanın tamamıyla kısa sürede bitirileceğini aktaran Cahan, görme engellilerin ardından bütün engellerin merkezde sonlandırılacağını bildirdi.

Uşak Belediyesi engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına projelerine başladı. Bu kapsamda Atatürk Kültür Merkezi’nde görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar devam ediyor.

Uşak Belediyesi kentte yaşayan bütün engellilerin hayatlarını kolaylaştırma adına projeler yapıyor. Kurulan engelli komisyonu ile engellilerin kentte yaşadığı sorunlara etkin çözüm amaçlayan Belediye engelsiz bir Uşak için önemli adımlardan birisini de Atatürk Kültür Merkezi’nde yaptığı çalışma ile attı. Çalışma ile AKM içinde görme engellilerin yürüyüş yolları yapıldı.  

Görme engelliler zorlukları aşacak

“Kültür merkezimizden görme engelli kardeşlerimizin daha iyi şartlarda faydalanmasını istedik” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, başlayan çalışmaların ise neticelenmek üzere olduğunu belirtti. Merkezin her noktasına görme engelli vatandaşların artık daha kolay ulaşabileceğini ileten Cahan, “Atatürk Kültür Merkezi vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde rağbet ettiği, kursların olduğu ve kültürel ve sosyal hayatın kalbinin attığı bir yer. Böylesine ciddi bir konumu olan merkezimiz her kesimden herkesin ağırlandığı bir durumdadır. Biz merkezimizi engellilerimizin daha kolay kullanmasını hedefledik. Bu nedenle öncelikle görme engellilerimizin merkezi daha iyi kullanmalarının önünü açmak istedik” dedi.

Merkezde çalışmanın tamamıyla kısa sürede bitirileceğini aktaran Cahan, görme engellilerin ardından bütün engellerin merkezde sonlandırılacağını bildirdi.

Bütün birimlerde engeller kalkacak

Belediyenin bütün birimlerinde engelli dostu çalışmalara imza atılacağını söyleyen Cahan, “Engelli dostu bir kent hedefimizde önceliğimiz bütün birimlerimiz olacak. Merkez binamızın yanında diğer binalarımızı da engellilerimize göre dizayn edeceğiz. Hizmet binamızdan başlattığımız bu çalışmaları kentin geneline yayacağız” diye konuştu

Komisyonumuz aktif çalışıyor

Kentte engelliler ile ilgili her konunun kurdukları engelli komisyonunda aktif olarak masaya yatırıldığını bildiren Cahan, ortak aklın bu sayede engellerin aşılmasına vesile olduğunu dile getirdi. Cahan, “İlimizde engellilerimizin sorunlarını en iyi kendi ağızlarından duyarak çözebiliriz düşüncesi ile hareket ediyoruz. Bu nedenle sorunlara en iyi şekilde eğilebilmek için engelli haklarını koruyan sivil toplum kuruluşlarımızı dahil ettiğimiz komisyonumuz engellerin minimuma inmesi adına sürekli toplantı yapıyor. Biz bu konuda koyduğumuz hedeflere emin adımlar ile ilerleyeceğiz. Görevde olduğumuz sürece kentimiz engelli sorunları konuşulmayacak” diyerek sözlerini tamamladı

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim