Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Kentliye Davranış Projesi Okullarda

 
  
 
     
Kentliye Davranış Projesi Okullarda

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin şehirde farkındalık oluşturmak için 7’den 70’e tüm vatandaşlarla bir araya gelmeyi hedeflediği, "Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” okullara taşındı. Proje kapsamında ilk kez Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelinerek, bir günde 800 öğrenciye ulaşıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği "Kentli Davranış Kentliye Davranış Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Bilgi evi ve kurs merkezlerinin ardından ilk kez okullarda uygulamaya sokulan proje kapsamında, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu'nda bir seminer düzenlendi. Öğrencilerin katıldığı seminerde, İzgören Akademi eğitmenlerinden Şehnaz Dereli ve Ece Üvey, okul ile bilgi evi ve kurs merkezlerinde, 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla bir araya gelerek kentlilik bilinci ile ilgili konularda bilgiler verdi. Konuşmasına, "Bir yeri seversen orası dünyanın en güzel yeridir, biz Denizli'yi seviyor muyuz?" sorusu ile başlayan eğitimci Şehnaz Dereli, "Burası dünyanın en güzel yeri mi?" sorusuna çocuklardan "evet" cevabı aldıktan sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "Denizli'yi hepimiz çok seviyoruz. O zaman Denizli'yi bu kadar çok sevenler ne yapacak? Denizli'yi koruyacak, temiz bırakacak, Denizli'yi yükseklere taşıyacak ve Denizli için elinden ne geliyorsa yapacak."

 

Hikayelerle kentli olmayı anlattılar

 

Seminere küçük bir hikaye ile devam eden Ece Üvey ise, "Bir gün çok güzel bir ormanda yangın çıkıyor ve bütün hayvanlar kaçıyor. Yalnız bir tane serçe bütün hayvanlar ormandan kaçarken gagasıyla su alıyor, gidiyor ve yanan yangının üzerine su döküyor. Diğer bütün hayvanlar gülüyor serçeye ve diyorlar ki, 'o bir damla suyla bu koca ormanın yangını söner mi?' Serçe de o hayvanlara diyor ki, 'benim elimden gelen bu', Sizler de henüz küçüksünüz belki ama 'öğretmenim ben daha çocuğum benim elimden bir şey gelmez' demeyin, sizden öğreneceğimiz çok şey var. Sizin yapabileceğiniz elinizden gelebilecek çok şey var" dedi. "Denizlili olmak ne demek, nasıl Denizlili olunur, Denizli'de insanları sevmeyi göstermek için neler yapılabilir?" gibi konularda çocuklarla soru cevap şeklinde konuşan eğitimciler kentlilik bilinci hakkında bir çok örnekler verdi. Eğitimciler daha sonra Mehmet Akif  Ersoy Bilgi Evi ve Kurs Merkezi'nde de çocuklarla bir araya gelerek seminer verdi.

 

 

Facebook Twitter

 

Ege Haberleri

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi

Kış Turizminin Yeni Gözdesi: Denizli Kayak Merkezi


Zeytinköy'de Yangın

Zeytinköy'de Yangın 

Ege Haberleri Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim