Sitene ekle Facebook'tan bizi takip edin! Twitter'dan bizi takip edin! Anketler Hava Durumu Öğretmenin Pusulası RSS Haber Kaynağı Anasayfa Foto Galeri Video Galeri Güncel Eğitim'de Ara Youtube e-Bordro Güncel Eğitim Araç Çubuğunu indir Gazetelerin ilk sayfasını oku Çocuklar için oyunlar İletişim formu Ekibimiz (Künye) Güncel Eğitim Haberleri Facebook Sayfamızı Beğen!
İzmir Gündem Ekonomi Etkinlik Sanat Eğitim Kadın Sağlık Teknoloji İnternet Spor
 

Ayakkabıda yaz sezonu İzmir’de açıldı

 
  
 
     
Ayakkabıda yaz sezonu İzmir’de açıldı

İzmir’in en renkli fuarlarından birisi olan “Ayakkabı Yaz 35’inci İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı” düzenlenen tören ile açıldı

9 – 12 Ocak 2014 tarihleri arasında açık kalacak  fuar, Türkiye ayakkabı üretiminin önde gelen firmalarını İzmir’de buluşturdu. Sektörün bu sezon için gerçekleştirdiği en büyük etkinlik olan Ayakkabı Yaz Fuarı’na, Türkiye toplam ayakkabı üretiminin yüzde 40’ını karşılayan İzmirli ayakkabıcıların yanı sıra; Ankara, Amasya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Konya, Trabzon’dan da firmalar katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu fuarın açılış konuşmasına ayakkabı sektörü temsilcilerine teşekkür ederek başladı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Ayakkabı fuarının açılışında katılımın giderek azaldığına dikkat çektiklerini hatırlatan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Fuarımızdaki katılım sayısı 134’den 155’e çıktı. 21 adet katılımcı arttı”dedi.

Başkan Aziz Kocaoğlu Kemeraltı’ndaki işportacı sorununun çözülmesine ilişkin açıklamalarda da bulunarak şöyle konuştu: “Kemeraltı’ndaki  işporta ile mücadele konusunda  bende Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Bu iş İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve zabıta kuvetinin işi. Ve Konak Belediye zabıtasının işi. Burada Sayın Valimizin bize verdiği en büyük destek arkamızda irade beyan edip, durması. Emniyet güçlerinin zabıtamızı korumasıyla, zabıtamızın görev yapabilmesi ve zabıtanın can güvenliğinin sağlanmasıdır. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Burada belediyenin bir zaafiyeti söz konusu değildir. Destek gerekiyordu, halloldu.  Şimdi de o desteği trafikte, üçüncü sıra parklanmalara karşı istiyoruz.”
Başkan Aziz Kocaoğlu, Temmuz- Ağustos ayından sonrasındaki fuarları  Gaziemir’de yapımı devam eden yeni fuar alanında gerçekleştirneceklerini de sözlerine ekledi..

Törene katılan İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel ve Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Durmaz da birer konuşma yaparak sektörün ihtiyaçlarını dile getirerek  fuarların önemine dikkat çektiler.

En renkli fuar

35’inci Ayakkabı Fuarı’na, 117’si İzmir’de üretim yapan 3’ü yabancı olma üzere toplam 155 firma katılıyor. Fuara Türkiye’nin her yerinden ayrıca, Arap ülkeleri başta üzere olmak üzere Azerbaycan, Filistin, Finlandiya, İsrail, KKTC, Kuveyt, Romanya Ürdün ve Yunanistan’dan alım heyetlerinin gelmesi bekleniyor.

12 Ocak tarihine kadar açık olacak olan fuar sadece profesyonel ziyaretçiye ve alım heyetlerine hitap ediyor. Fuarda bay-bayan-çocuk ve spor ayakkabı modelleri ile terlik, çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımlarını üreten firmaların yanısıra sektörel dernek ve kuruluşlar ile sektörel yayınlara yer verildi. 15 bin metrekarelik alanda düzenlenen olan Ayakkabı Yaz Fuarı’nda, 2 no’lu holde kadın-erkek ayakkabısı ve çanta,  3 no’lu holde kadın, çocuk ayakkabısı ve yan sanayi ürünleri sergileniyor. Fuar, 10.00–19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Vitrinlerden önce 2014 yaz modellerinin sergilendiği Ayakkabı Yaz Fuarı, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından İzmir Ayakkabıcılar Odası, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD), Ankara Ayakkabıcılar Odası ve sektör temsilcilerinin destekleri ile organize edildi.

Facebook Twitter

 

Ekonomi

Yeni Zam Yolda

Yeni Zam Yolda


İzmir'de suya yüzde 10 zam yapıldı

İzmir'de suya yüzde 10 zam yapıldı 

Ekonomi Güncel Başlıklar

 

Çok Okunanlar

  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

Bizi Facebook'tan Takip Edin!

 

Seçtiklerimiz

   

 

 

EGESES Ege'nin Sesi... egeseshaber@gmail.com
RSS | Yönetici | Sitene Ekle | Künye | İletişim